Anna&Anna koncert fabularyzowany

  0

  Znane i lubiane, a zarazem nowocześnie zaaranżowane i ciekawie zaśpiewane piosenki największych osobowości polskiej estrady, czyli Anny GERMAN i Anny JANTAR, tworzą niesamowity spektakl muzyczny „Anna i Anna”.

  KUP BILETY

  Warto podkreślić oryginalną formę sceniczną tego wydarzenia nazwaną przez realizatorów „koncertem fabularyzowanym”, którego reżyserem jest słynny kompozytor i dyrygent – Jarosław BARÓW, który będzie towarzyszył artystkom wraz z 15 osobową orkiestrą.
  Chociaż od przedwczesnej śmierci Anny German i Anny Jantar minęło już kilkadziesiąt lat, to fenomen niezwykłej popularności tych artystek wciąż trwa.

  Płyty z kolekcjami ich ponadczasowych złotych przebojów są wciąż chętnie kupowane.
  W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych były gwiazdami, a ich piosenki – melodyjne i wzruszające, refleksyjne i radosne, pełne zadumy nad ludzkim losem – stały się przysłowiowym lekiem na całe zło – na smutki, tęsknoty i zwątpienia.
  Na scenie udało się odtworzyć klimat lat siedemdziesiątych widoczny zarówno w tematycznej scenografii, jak i w strojach czy stylowych fryzurach bohaterek.

  W postać Anny German wcieliła się obdarzona zarówno aktorskim, jak i muzycznym talentem adeptka madryckiej Akademii Muzycznej, aktorka Teatru Variete Muza – ALEKSANDRA SEREDYŃSKA, dzięki pomysłowej stylizacji łudząco do wielkiej artystki podobna.

  Usłyszymy w jej wykonaniu szereg utworów, a wśród nich m.in. niezapomniane „Tańczące Eurydyki”, „Bal u Posejdona”, „Wróć do Sorrento”, czy „Człowieczy los”.
  Równie udaną kreację wokalno-aktorską stworzyła prezentująca piosenki Anny Jantar – MONIKA SZCZOT – LAUREATKA THE VOICE OF POLAND,aktorka Teatru Variete Muza.
  Młoda wokalistka, niesamowicie obdarzona wdziękiem i pięknym głosem, przypominającym barwą brzmienie głosu Anny Jantar, brawurowo przypomniała największe przeboje zmarłej tragicznie gwiazdy. Nie tylko te najbardziej popularne, takie jak wibrujące radością „Tyle słońca w całym mieście”, Jambalaja czy „Staruszek świat”,
  ale także piosenki pełne zadumy, nasycone nostalgicznym smutkiem przemijania jak: „Tylko mnie poproś do tańca”, „Moje największe marzenie”, „Jak w taki dzień deszczowy” czy „Nie wierz mi, nie ufaj mi”.
  Ze scenicznych, ciekawie skomponowanych dialogów wyłoniły się bardziej i mniej znane fragmenty biografii polskich artystek.
  Poznamy nie tylko ich wspomnienia i historię artystycznych sukcesów, ale także marzenia i plany, które – niestety, nigdy nie zostały zrealizowane…
  Teraz pozostały zdjęcia, wspomnienia i piosenki, których wciąż nowe pokolenia słuchają z jednakową przyjemnością.
  Ten koncert na stałe odciśnie swoje piętno w historii polskiej estrady.

  Data/Czas
  Data - 10/04/2022
  19:00 - 21:00

  Lokalizacja
  Auditorium Maximum

  Kategorie

  0 komentarzy
  Informacje zwrotne w treści
  Wyświetl wszystkie komentarze