15 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Taczka pełna papieru toaletowego przed urzędem miejskim w Dobrym Mieście

OlsztynTaczka pełna papieru toaletowego przed urzędem miejskim w Dobrym Mieście

W niedzielę 21 kwietnia mieszkańcy Dobrego Miasta zadecydowali w II turze wyborów o zmianie na stanowisku burmistrza. Beata Harań, pokonała urzędującego Jarosława Kowalskiego zaledwie 46 głosami. Wybory te zakończyły pięcioletnią kadencję Kowalskiego, znanego z ekscentrycznego stylu zarządzania i kontrowersji.

reklama

Zmiana warty w Dobrym Mieście

Beata Harań, nowo wybrana burmistrz, uzyskała 2 726 głosów, co stanowi 50,43% poparcia w drugiej turze wyborów. Jej kontrkandydat, Jarosław Kowalski, otrzymał 2 680 głosów. Harań, nie była związana z żadną partią polityczną, mieszkańcy Dobrego Miasta postanowili zaufać jej obietnicom dotyczącym przyszłości ich miasta.

W trakcie kampanii wyborczej Harań skupiła się na konieczności inwestycji w infrastrukturę drogową i sportową. Zadeklarowała, że jednym z jej pierwszych działań będzie pozyskiwanie unijnych środków na niezbędne projekty, takie jak renowacja orlików czy dokończenie lokalnego stadionu.

reklama

Przeszłość i kontrowersje urzędującego burmistrza

Jarosław Kowalski, który pełnił funkcję burmistrza przez ostatnie pięć lat, był postacią kontrowersyjną. Jego kadencja była naznaczona zarzutami o fałszerstwo dokumentów, które umorzono na początku 2023 roku. Spory w radzie miasta i rosnące niezadowolenie społeczne doprowadziły do inicjatywy referendalnej dotyczącej jego odwołania, która jednak nie doszła do skutku z powodu zbliżających się wyborów.

Wyzwania przed nowym burmistrzem

Przed Beatą Harań stoi teraz wyzwanie związane z budowaniem efektywnej współpracy z radą miasta, w której jej komitet wyborczy zdobył tylko 3 mandaty. Cztery mandaty w radzie miasta zdobyły komitety Jarosława Kowalskiego oraz Joanny Wasilewskiej, która nie przeszła do drugiej tury wyborów na burmistrza. Komitet “Wspólne Dobre Miasto” będzie reprezentowany w nadchodzącej kadencji przez dwóch radnych. Komitety “Niezależni Dobre Miasto” oraz “Jakub Wilk – Bezpartyjnie” otrzymały po jednym miejscu w radzie.

Ciekawostka przed urzędem miejskim

W nocy z niedzieli na poniedziałek, przed Urzędem Miejskim w Dobrym Mieście zauważono nietypową instalację – taczkę wypełnioną dużą ilością papieru toaletowego. Choć nie jest jasne, kto i z jakiego powodu umieścił tam tę taczkę, mieszkańcy i media zastanawiają się, czy to wyraz niezadowolenia części społeczności, z powodu rządów ustępującego niebawem Burmistrza Jarosława Kowalskiego.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Arbuz
24 kwietnia 2024 08:09

To nadwyżki z czasu COVID-u

Z Dobrego M.
23 kwietnia 2024 21:57

I to jest wizytówka chamstwa, braku kultury i niczego więcej. Masz inne poglądy niż lewacka koalicja 13 grudnia – będą ciebie niszczyć ubeckimi metodami. Tyle na temat.

Polecane
Ogłoszenia