19 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Odkryj tajemnice Czarnobyla podczas spotkania w bibliotece Planeta 11!

OlsztynOdkryj tajemnice Czarnobyla podczas spotkania w bibliotece Planeta 11!

Już w najbliższy czwartek, 26 kwietnia, miłośnicy podróży i tajemnic historii będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu organizowanym przez bibliotekę Planeta 11. Tym razem spotkanie przeniesie uczestników w jedno z najbardziej fascynujących i enigmatycznych miejsc na świecie – czarnobylską strefę wykluczenia.

reklama

Cykl spotkań “Podróże po Planecie”

W opustoszałych wioskach, gdzie natura zaczyna przejmować kontrolę nad opuszczonymi blokami mieszkalnymi, czy w pobliżu elektrowni atomowej, która stała się symbolem katastrofy nuklearnej, tkwi wiele sekretów. To właśnie tam zaproszeni goście będą mogli przenieść się podczas spotkania z cyklu “Podróże po Planecie”.

Kierownik Planety 11, Jacek Smółka, wspomina poprzednią wizytę przewodnika Borysa Tynki, która miała miejsce w roku 2022 i dotyczyła Odessy. W tym roku Tynka, należący do Stowarzyszenia Przewodników Ukraińskich, podzieli się swoją wiedzą na temat czarnobylskiej strefy wykluczenia.

reklama

Smółka powiedział: “To już druga wizyta podróżnika w naszej bibliotece. W 2022 roku Borys Tynka opowiadał o Odessie. Podczas najbliższego spotkania będziemy mieli okazję wysłuchać o katastrofie w Czarnobylu oraz czarnobylskiej strefie wykluczenia.”

Borys Tynka przewodnik

Borys Tynka to postać szczególna – jest on jedynym Polakiem, który ukończył specjalną przewodnicką szkołę po czarnobylskiej strefie wykluczenia. Uznanie zdobył także w Odessie, gdzie Rada Miasta uhonorowała go tytułem honorowego ambasadora tej ukraińskiej metropolii w Polsce.

Jacek Smółka zapowiada również prezent, który otrzymają uczestnicy spotkania. “Każdy uczestnik spotkania otrzyma książkę w elektronicznej wersji PDF “Przewodnik po Czarnobylu”, wydaną przez ukraińskie wydawnictwo Folio z Charkowa. Książka została wydana w języku polskim.”

reklama

Wydarzenie zaplanowano na godzinę 17:00, obiecując niezwykłą podróż po jednym z najbardziej niezwykłych zakątków świata.

Odkryj tajemnice Czarnobyla podczas spotkania w bibliotece Planeta 11! społeczeństwo Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mieszkaniec Olsztyna
24 kwietnia 2024 14:11

..w najbliższy piątek 26 kwietnia.

Polecane