24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Trudna akcja gaśnicza… strażacy musieli najpierw posprzątać mieszkanie

KętrzynTrudna akcja gaśnicza... strażacy musieli najpierw posprzątać mieszkanie

Wczoraj wieczorem, 22 kwietnia, tuż przed godziną 20:00, mieszkańcy Kętrzyna przeżyli chwile grozy, gdy doszło do wybuchu w jednym z bloków przy ulicy Mazurskiej. Zdarzenie to szybko przerodziło się w pożar, który strażacy gasili przez kilka godzin.

reklama

Wybuch miał miejsce w mieszkaniu na parterze, gdzie ogień szybko się rozprzestrzenił. W wyniku zdarzenia poszkodowany został 69-letni mężczyzna, którego nieprzytomnego ewakuowali strażacy. Reanimowany na miejscu przez Zespół Ratownictwa Medycznego, został następnie przetransportowany do szpitala, gdzie trwała dalsza walka o jego życie.

W akcji gaśniczej wzięło udział 10 zastępów straży pożarnej i 33 strażaków. Działania były utrudnione przez liczne przedmioty zgromadzone w mieszkaniu, które trzeba było najpierw posprzątać, aby umożliwić efektywne gaszenie ognia. W działaniach uczestniczyły zarówno jednostki z Kętrzyna, jak i okolicznych OSP, w tym Wilkowo i Karolewo.

reklama

Miasto zareagowało szybko, zabezpieczając autobus dla 40 ewakuowanych mieszkańców bloku, którzy musieli opuścić swoje domy z powodu zagrożenia. Na miejscu zjawili się także burmistrz Ryszard Niedziółka oraz jego zastępca Karol Lizurej.

Działania ratownicze zakończyły się przed godziną 2:00, przyczyna wybuchu pozostaje nieznana. Rzeczniczka policji zapowiedziała, że 24 kwietnia biegły z zakresu pożarnictwa przeprowadzi oględziny, które mogą wyjaśnić, co dokładnie spowodowało ten tragiczny incydent.

źródło: fot. KP PSP Kętrzyn, fot: fot. KP PSP Kętrzyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia