17 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Początkowo senior zainwestował 1200 zł, a ostatecznie stracił o wiele więcej

MrągowoPoczątkowo senior zainwestował 1200 zł, a ostatecznie stracił o wiele więcej

71-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego padł ofiarą wyrafinowanego oszustwa inwestycyjnego, tracąc z konta bankowego prawie 400 000 złotych. Początkowo zainwestował 1200 zł, lecz w wyniku manipulacji oszustów stracił znacznie więcej.

reklama

W poniedziałek, 22 kwietnia 2024 roku do komendy policji w Mrągowie zgłosił się mężczyzna, opisując całą sytuację. Jego przygoda z inwestycją zaczęła się od telefonu od rzekomych brokerów giełdowych, którzy przekonali go do zainwestowania niewielkiej kwoty w grę na giełdzie walutowej. Pieniądze zostały przelane za pomocą systemu BLIK na podane konto bankowe.

Po przelaniu pieniędzy, z 71-letnim mężczyzną kontaktowały się osoby, które przedstawiały się jako brokerzy i doradcy klienta. Udzielali mu porad dotyczących inwestowania w waluty. Senior grał tak przez trzy miesiące, aż do momentu, gdy strona internetowa, z której korzystał, przestała funkcjonować. Po zaakceptowaniu utraty zainwestowanych 1200 złotych otrzymał telefon od osoby mówiącej ze wschodnim akcentem, która poinformowała go, że jego wcześniejsza inwestycja przyniosła zysk w wysokości 4000 dolarów.

reklama

Następnie, wykorzystując manipulację, oszuści skłonili go do zainstalowania aplikacji na telefonie, która umożliwiała autoryzację przelewów. Zachęcony perspektywą dużego zysku, mężczyzna wykonywał polecenia przestępców. Nie zdawał sobie sprawy z sumy, jaka została przetransferowana z jego konta, gdyż oszuści zabronili mu sprawdzać stan konta bankowego. Kilka dni później, po dokładnej analizie sytuacji i zalogowaniu się do swojego banku online, senior uświadomił sobie, że stał się ofiarą oszustwa i stracił prawie 400 000 złotych.

źródło: KPP Mrągowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
na biednego nie trafiło
24 kwietnia 2024 16:28

Ciekawe, skont miał tyle pieniendzy?

Polecane
Ogłoszenia