11 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Policjant po służbie w nocy pomógł staruszce błąkającej się po mieście

NidzicaPolicjant po służbie w nocy pomógł staruszce błąkającej się po mieście

Bycie policjantem nie kończy się wraz z zakończeniem służby. Przykładem tego jest funkcjonariusz, który po pracy zauważył i zatrzymał się, aby pomóc zagubionej starszej kobiecie w centrum miasta około godziny 2:30. Kobieta, mająca 78 lat, wyszła z domu i nie mogła odnaleźć drogi powrotnej.

reklama

Praca policji to nie tylko interwencje w sytuacjach kryzysowych, ale często także pomoc osobom, które z różnych przyczyn, jak choroba czy problemy z pamięcią, nie radzą sobie w codziennym życiu. Niektóre z tych osób nie potrafią prosić o pomoc, choć jest im ona potrzebna.

Zdarzenie to miało miejsce we wtorek, 23 kwietnia 2024 roku, w Nidzicy. Policjant wracał po służbie do domu. Gdy zobaczył, błąkająca się kobietę postanowił się zatrzymać. Starsza kobieta była zagubiona i nie wiedziała, jak wrócić do domu, ponadto komunikacja z nią była utrudniona. Policjant zdołał zdobyć jej dane osobowe oraz ustalić, że mieszka w Nidzicy. Następnie skontaktował się z dyżurnym KPP w Nidzicy, który wysłał na miejsce patrol. Ostatecznie 78-latka została bezpiecznie oddana pod opiekę swojej rodziny.

reklama

Problemy z pamięcią u osób starszych, jak zapominanie adresu czy danych osobowych, są powszechne, dlatego kluczowe jest podejmowanie działań prewencyjnych w podobnych sytuacjach.

źródło: KPP Nidzica

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia