8 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Spektakularny Flash Mob w Galerii z udziałem Iwony Pavlović

OlsztynSpektakularny Flash Mob w Galerii z udziałem Iwony Pavlović

Olsztyn, znany jako stolica tańca towarzyskiego w Polsce, rozbrzmiewał rytmami i energią tańca w piątek, 28 kwietnia, kiedy to spontaniczny Flash Mob ożywił Galerię Warmińską. Wydarzenie to było częścią obchodów jubileuszu 50-lecia Amatorskiego Klubu Tańca Towarzyskiego “Miraż” oraz Międzynarodowego Dnia Tańca, obchodzonego na całym świecie 29 kwietnia.

reklama

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na pamiątkę chrztu Jeana-Georgesa Noverre’a, wybitnego reformatora sztuki tańca. Jak każdego roku, Olsztyn uczcił to święto w wyjątkowy sposób.

W ramach obchodów, AKTT “Miraż” zorganizował konferencję naukową, planowane są bezpłatne lekcje tańca, uliczna parada, koncerty edukacyjne, wystawy oraz wydanie książki. Ale to zaskakujący Flash Mob był jednym z najbardziej pamiętnych momentów święta.

reklama

Pod przewodnictwem Aleksandry Niewińskiej-Kulig, uczestnicy Flash Moba, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli, zaprezentowali specjalnie przygotowany układ taneczny do utworu “Kung Fu Fighting” Carla Douglasa, do którego Grupa Baletowa “Miraż” tańczyła swoją pierwszą choreografię. Nie zabrakło też klasyków jak Walc Angielski czy Cha-Cha-Cha. Po oficjalnych prezentacjach, Iwona Pavlović i Katarzyna Korzeb zaprosiły wszystkich do wspólnej animacji tanecznej.

Olsztyn, dom dla wielu wybitnych tancerzy i trenerów, takich jak Karolina Felska, Krzysztof Wasilewski czy Iwona Szymańska-Pavlović, jest miejscem, gdzie entuzjaści mogą uczyć się różnych stylów tańca, w tym walca, tanga czy foxtrota.

Kulminacja obchodów jubileuszu AKTT “Miraż” odbędzie się 7 i 8 lipca, z Galą taneczną i Balem jubileuszowym. Obchody zakończy parada taneczna ulicami Olsztyna ostatniego dnia lipca. Dodatkowo, 12 czerwca, w Galerii Marszałkowskiej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie otwarta zostanie okolicznościowa wystawa.

reklama

Flash Mob w Galerii Warmińskiej pokazał energię i pasję, z jaką mieszkańcy Olsztyna i uczniowie AKTT “Miraż” podchodzą do tańca. To wydarzenie było wspaniałym sposobem na uczczenie półwiecza istnienia Klubu i przypomnienie o jego wkładzie w rozwój kultury tańca w regionie i kraju.

Galeria Warmińska, zwykle pełna zakupoholiczków i przechodniów, na chwilę zamieniła się w tętniącą życiem scenę, gdzie tancerze wszystkich wieków mogli podzielić się swoją pasją i umiejętnościami. Tańczący do rytmu “Kung Fu Fighting” Carla Douglasa czy Walca Angielskiego i Cha-Cha-Cha, tancerze zapewnili niezapomniane widowisko dla wszystkich obecnych.

Flash Mob w Galerii Warmińskiej to nie tylko ważny punkt w obchodach jubileuszu 50-lecia AKTT “Miraż”, ale też dowód na to, że Olsztyn jest miejscem, gdzie kultura tańca kwitnie. Tańczący mieszkańcy miasta pokazali, że tańcem można wyrazić radość, pasję i kreatywność.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Czarna Bamba
30 kwietnia 2023 16:26

Gdy już nawet czarne ubrania nie pomagają, wiedz żę źle się dzieje..

Zielona Bomba
30 kwietnia 2023 17:10

Gdy już nawet czarne ubrania nie pomagają, wiedz że coś się dzieje..

Polecane
Ogłoszenia