22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Oto finaliści Literackiej Nagrody Warmii i Mazur “Wawrzyn” – głosuj na swojego faworyta!

OlsztynOto finaliści Literackiej Nagrody Warmii i Mazur "Wawrzyn" - głosuj na swojego...

W wyścigu o prestiżowe wyróżnienie – Literacką Nagrodę Warmii i Mazur “Wawrzyn” – ogłoszono finalistów tegorocznej edycji. Od 2005 roku nagroda stanowi uznanie twórczości literackiej związanej z regionem Warmii i Mazur.

reklama

Nagrody “Wawrzyn”

Jak informują organizatorzy konkursu: “Nagroda zostanie przyznana już po raz dwudziesty. Podstawą rozpatrzenia przez Kapitułę zasadności nagrody jest biograficzny, tematyczny lub twórczy związek książki z regionem Warmii i Mazur. Kandydatów do nagrody mogli zgłaszać dziennikarze, wydawcy, księgarze, bibliotekarze, instytucje kultury oraz czytelnicy.”

Wyjątkowość “Wawrzynu” polega na tym, że to nie tylko eksperci z kapituły, działającej pod egidą Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, mają głos w wyborze laureata. Również czytelnicy mają możliwość oddania swojego głosu w internetowym plebiscycie.

reklama

Finałowe książki w konkursie

Do tegorocznego finału zakwalifikowało się pięć tytułów, które odzwierciedlają różnorodność i bogactwo literackie. Na listę nominowanych trafiły książki:

  • “Co to to” autorstwa Zbigniewa Chojnowskiego,
  • “Głośniej! Marek Jackowski. Historia twórcy Maanamu” autorstwa Anny Kamińskiej,
  • “Odrzania. Podróż po Ziemiach Odzyskanych” Zbigniewa Rokity,
  • “Toń” Ishbel Szatrawskiej
  • “Tylko one. Polska sztuka bez mężczyzn” Sylwii Zientek.

Głosowanie poprzez stronę WBP na ulubioną przez czytelników pozycję będzie możliwe aż do 6 maja. W poprzednim roku “Wawrzyn” przyznano Ishbel Szatrawskiej za dzieło “Żywot i śmierć Pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia”, natomiast “Wawrzyn Czytelników” otrzymał Michał Ostrowski za książkę “Młynarski. Światowe życie”.

reklama

Głosowanie w konkursie

Pasjonaci literatury mają więc okazję do wyrażenia swoich preferencji i wpłynięcia na ostateczny wybór laureatów. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć swoich faworytów, zachęcamy do oddawania głosów.

Link do głosowania.

Po zakończeniu plebiscytu, zarówno wyniki wyborów kapituły, jak i preferencje czytelników zostaną uroczyście ogłoszone, a twórcy otrzymają nagrody: “Wawrzyna”.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia