22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Nowy burmistrz Kętrzyna został wybrany w plebiscycie. Karol Lizurej, jakie ma plany?

KętrzynNowy burmistrz Kętrzyna został wybrany w plebiscycie. Karol Lizurej, jakie ma plany?

Karol Lizurej, nowo wybrany burmistrz Kętrzyna, zarysowuje ambitne plany na rzecz rozwoju gospodarczego miasta. W wywiadzie udzielonym dla Radia Olsztyn podkreślił, że priorytetem jego kadencji będzie stworzenie nowych, dobrze płatnych miejsc pracy oraz modernizacja istniejącej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i ciepłowniczej.

reklama

Kętrzyn, niegdyś kwitnący ośrodek przemysłowy w województwie warmińsko-mazurskim, stoi teraz przed wyzwaniami związanymi z adaptacją do zmieniających się realiów gospodarczych. Nowy burmistrz, Karol Lizurej, dostrzega potencjał miasta i zdecydowanie zamierza go wykorzystać. W rozmowie z Radiem Olsztyn Lizurej podkreślił, że głównym oczekiwaniem mieszkańców jest pojawienie się nowych miejsc pracy, które będą dobrze płatne. Lizurej nie zapomina również o konieczności modernizacji infrastruktury miejskiej, zwłaszcza sieci wodno-kanalizacyjnej i ciepłowniczej.

reklama

Ambitne cele stawiane przez nowego burmistrza nie są pozbawione realności. Lizurej, mający doświadczenie w pozyskiwaniu środków z unijnych programów jako pracownik oraz jako zastępca burmistrza od roku, ma pełną świadomość możliwości finansowych, jakie drzemią w dostępnych funduszach. Jak sam stwierdził: “zakładam, że nie będzie to duże wyzwanie.”

Karol Lizurej został wybrany na burmistrza Kętrzyna w wyniku plebiscytu przeprowadzonego w drugiej turze wyborów 21 kwietnia. Jego rywal Krzysztof Hećman wycofał się z wyborów. Lizurej uzyskał ponad 81 procent głosów na “tak”.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
przepalanie kasy
24 kwietnia 2024 10:09

Już miasto przez jego indolencję straciło 14 mln pln dofinansowania na remont ul. Górnej i ul. Ogrodowej. Nowe, dobrze płatne miejsca pracy owszem będą, ale dla sitwy. #razem możemy więcej. Dla swoich.

Polecane
Ogłoszenia