15 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Wojewoda wręczył powołanie znanemu olsztyńskiemu mecenasowi na dyrektora AMW

OlsztynWojewoda wręczył powołanie znanemu olsztyńskiemu mecenasowi na dyrektora AMW

Radosław Król, Wojewoda warmińsko-mazurski, 23 kwietnia wręczył mecenasowi Marcinowi Kotowskiemu nominację na stanowisko dyrektora Agencji Mienia Wojskowego Oddziału Regionalnego w Olsztynie.

reklama

Nowy dyrektor, mec. Marcin Kotowski, jest znanym i cenionym prawnikiem z bogatym doświadczeniem w prawie administracyjnym, cywilnym i handlowym. Ukończył prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II. Zasiadał w Radzie Nadzorczej NASK Spółka Akcyjna w Warszawie oraz Zakładów Doświadczalnych „Biskupiec” sp. z o.o. w Biskupcu. Reprezentował także interesy klientów międzynarodowych, w tym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Wielkiej Brytanii. W 2023 roku kandydował do sejmu z ramienia Trzeciej Drogi.

reklama

Agencja Mienia Wojskowego, którą teraz pokieruje mec. Kotowski, to kluczowa państwowa jednostka organizacyjna, odpowiedzialna za zarządzanie mieniem Skarbu Państwa przeznaczonym na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa. AMW zajmuje się zarządzaniem, modernizacją oraz sprzedażą wycofanego sprzętu wojskowego, oraz nieruchomościami i gruntami niezbędnymi dla działalności Ministerstwa Obrony Narodowej i innych jednostek wojskowych. Oddział w Olsztynie, który teraz obejmie mec. Kotowski, odgrywa istotną rolę w regionie warmińsko-mazurskim, dbając o efektywne wykorzystanie zasobów mienia wojskowego.

Wojewoda Radosław Król wyraził przekonanie, że “jego bogate doświadczenie prawnicze z pewnością przyczyni się do skutecznego zarządzania agencją.”

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dvpa nie prawnik
23 kwietnia 2024 17:55

Wystarczyło napisać, że w 2023 roku kandydował do sejmu z ramienia Trzeciej Drogi i to jest najważniejsza kompetencja. Gdyby był znanym i cenionym prawnikiem, to by nie porzucał adwokatury dla państwowego stołka.

Lopez
23 kwietnia 2024 18:46

Tłuste koty 2.0

Polecane
Ogłoszenia