15 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Pracownica szpitala przyłapana w pracy pod wpływem alkoholu. Teraz odpowie podwójnie

DziałdowoPracownica szpitala przyłapana w pracy pod wpływem alkoholu. Teraz odpowie podwójnie

Pracująca na jednym z oddziałów Szpitala Powiatowego w Działdowie 59-letnia kobieta została przyłapana na wykonywaniu obowiązków zawodowych pod wpływem alkoholu. Miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, co stawiało pod znakiem zapytania bezpieczeństwo pacjentów i narażało ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

reklama

Policja w Działdowie otrzymała nietypowe zgłoszenie ze Szpitala Powiatowego dotyczące podejrzenia, że jedna z pracownic oddziału szpitalnego mogła być pod wpływem alkoholu. Incydent ten wydarzył się we wtorek, 23 kwietnia 2024 roku, po godzinie 18:00.

Wysłany na miejsce zdarzenia patrol policji przeprowadził kontrolę trzeźwości wobec wskazanej pracownicy. Jej stan potwierdził początkowe podejrzenia – kobieta miała prawie 2 promile alkoholu we krwi. 59-letnia pracownica została zatrzymana. Grozi jej odpowiedzialność karna za bezpośrednie narażenie na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pacjentów. O jej przyszłości zadecyduje sąd.

reklama

Oprócz konsekwencji prawnych kobieta będzie musiała również zmierzyć się z konsekwencjami w pracy w szpitalu, w tym z karą dyscyplinarną.

źródło: KPP Działdowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pacjent
25 kwietnia 2024 11:18

A jakie stanowisko?

Polecane
Ogłoszenia