14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Jadowite pająki już w Olsztynie! Czaił się w popularnym miejscu

OlsztynJadowite pająki już w Olsztynie! Czaił się w popularnym miejscu

Na stacji benzynowej przy ulicy Bałtyckiej w Olsztynie klienci natrafili na jadowitego pająka, który czaił się na dystrybutorze paliwa.

reklama

Tygrzyki paskowane, choć są gatunkiem rzadko spotykanym na naszych terenach, coraz częściej zaczynają pojawiać się w miejscach przebywania ludzi.

*nagranie wideo

reklama

Niepokój i strach

Nie jest tajemnicą, że pająki często budzą w ludziach strach i niepokój. Spotkanie tygrzyka uzasadnia obawy, gdyż pająk ten jest znany z tego, że jest jadowity. Tygrzyk najczęściej przebywa tylko na bardzo nasłonecznionych i wilgotnych łąkach. Jak to możliwe, że te stworzenia zaczynają pojawiać się w miejscach tak bardzo oddalonych od ich naturalnego środowiska?

Czy jest groźny?

Tygrzyk, zwany również Argiope bruennichi, to pająk o charakterystycznym ubarwieniu — jak tygrys, stąd jego nazwa. Choć jest potencjalnie jadowity dla małych owadów, jego ukąszenie jest zazwyczaj nieszkodliwe dla człowieka — prowadzi do objawów zbliżonych do tych po użądleniu przez osę. Miejsce, w które pająk wbija swoje jadowite zęby, może spuchnąć i boleć, choć czasem objawia się jedynie miejscowym zaczerwienieniem i uczuciem swędzenia.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olmq
8 sierpnia 2023 09:35

Też mi wielkie halo, aktualnie to powszechny pająk

Ale mi nowina
9 sierpnia 2023 14:52

Mieszkam w okolicach Dobrego Miasta i u nas te pająki są od lat.

Polecane
Ogłoszenia