22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Tłumy świętują otwarcie nowej atrakcjki na Mazurach

GiżyckoTłumy świętują otwarcie nowej atrakcjki na Mazurach

W Giżycku przy ulicy Gdańskiej 19 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie odnowionego parku Małpi Gaj, które zgromadziło tłumy mieszkańców miasta. Uroczystość otwarcia przyciągnęła entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu, miłośników kultury i rodzin z dziećmi.

reklama

Odwiedzający Małpi Gaj mieli okazję doświadczyć różnorodnych atrakcji. Program otwarcia obejmował kameralne koncerty lokalnych artystów, występy zespołów tanecznych i muzycznych, a także wspólne czytanie literatury zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Dodatkowo, dla miłośników zwierząt zorganizowano pokaz psów nierasowych.

Park został wyposażony w liczne udogodnienia, które mają służyć zarówno rekreacji, jak i edukacji. Znajdują się tam m.in. nowoczesny plac zabaw, klasa plenerowa oraz siłownia zewnętrzna. Dodatkowo, dla miłośników zwierząt przygotowano wybieg dla psów z przeszkodami.

reklama

Park oferuje także miejsce do grillowania, gdzie mieszkańcy mogą spędzać czas na wspólnym gotowaniu i biesiadowaniu. Wybudowane zostały dwie przestronne wiaty grillowe. Centralnym punktem parku jest staw z fontanną, który wraz z oświetleniem tworzy magiczną atmosferę, idealną na wieczorne spacery. Nie zabrakło także kładek i podestu, który może służyć jako scena do organizacji mniejszych wydarzeń kulturalnych.

źródło: olsztyn.eska.pl, fot: UM Giżycko

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane