24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Podwyżki dla samorządowców w Olsztynie – miasto zatwierdza wzrost wynagrodzeń

OlsztynPodwyżki dla samorządowców w Olsztynie - miasto zatwierdza wzrost wynagrodzeń

19 kwietnia 2024 roku, podczas sesji Rady Miasta Olsztyn, radni podjęli decyzję o przyjęciu projektu uchwały zmieniającej budżet miasta na bieżący rok. Kluczowym punktem uchwały jest znacząca podwyżka płac dla wszystkich pracowników samorządu miejskiego.

reklama

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, tłumaczył: “Tradycyjnie w kwietniu podejmujemy uchwałę budżetową, która koryguje pewne wartości budżetowe przyjęte w uchwale z grudnia 2023 r. Przede wszystkim pozyskaliśmy subwencję, która 7 lutego została decyzją ministra finansów nam przekazana w wysokości 15,1 mln zł. Zdobyliśmy także dodatki środki [ok. 14 mln zł] z VAT-u od naszych inwestycji, które są realizowane w Olsztynie.”

Zaakceptowana podwyżka przyznaje 400 zł brutto do wynagrodzenia zasadniczego każdemu pracownikowi, wraz z pochodnymi wynikającymi ze stażu pracy, co daje średnio około 460-470 zł brutto na osobę. Kierownicy jednostek, zastępcy, dyrektorzy otrzymają z kolei 600 zł brutto plus procent zależny od stażu pracy, rozliczanego na około 670-680 zł brutto do pensji.

reklama

“Średnia płaca w Urzędzie Miasta na koniec 2023 r. – bez kierownictwa – wynosiła 6400 zł brutto. Po tych regulacjach będzie znacznie wyższa, ok. 6800-6900 zł” – zwraca uwagę prezydent Olsztyna.

Zyskane środki zostaną także wykorzystane na ważne inicjatywy miejskie, w tym na działalność Centrum Informatycznego Usług Wspólnych Olsztyna (CIUWO), które zapewni pełne bezpieczeństwo w zakresie przetwarzania danych przez 99 jednostek samorządowych. Ponadto planowane są inwestycje w sferze majątkowej, jak remont mola od ul. Sielskiej, na co wskazał Ośrodek Sportu i Rekreacji, czy prace konserwacyjne w olsztyńskich placówkach edukacyjnych.

Piotr Grzymowicz podsumowuje: “Budżet się bilansuje, a największą pozycją są wspomniane podwyżki dla naszych pracowników.”

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
rokosz
22 kwietnia 2024 01:08

Rzut na taśmę przed wyborami samorządowymi. Nie znam urzędnika z żadnej jednostki m. Olsztyna, który w 2023 roku zarabiał 6400 złotych brutto

Polecane
Ogłoszenia