21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Motocyklista pędził bez uprawnień z prędkością 200 km/h na drodze S-7

WiadomościMotocyklista pędził bez uprawnień z prędkością 200 km/h na drodze S-7

Policjanci z nowodworskiej drogówki zatrzymali 32-letniego motocyklistę z woj. warmińsko-mazurskiego, który jechał z prędkością ponad 200 km/h na trasie S-7. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 80 km/h i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem tego typu.

reklama

Nieoznakowany radiowóz pomógł zatrzymać przestępcę

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gd., Karolina Figiel, poinformowała, że motocyklista został zatrzymany podczas jazdy drogą ekspresową S7. Mundurowi, poruszający się nieoznakowanym radiowozem, zostali wyprzedzeni przez jednoślad. Ruszyli za motocyklistą i dokonali pomiaru prędkości, który wykazał ponad 200 km/h.

Kara za przekroczenie prędkości i brak uprawnień

32-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktami karnymi.

reklama

Groźba odpowiedzialności sądowej

Za jazdę bez wymaganych uprawnień kierujący odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny nawet do 30 tys. zł., oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

źródło: Policja

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
jojtek
28 sierpnia 2023 11:54

nie po to go kupował zeby stał i się kurzył, te 200 to i tak nic, takimi się nie śmiga 80 bo się psują, a ze nie miał kwitu to co? ta makulatura to dla policji tylko jest jemu nie potrzeba, znam duzo ludzi co jezdzi bez kwitu, standard w olsztynie

Andrzej
11 kwietnia 2023 19:39

Patrz w lusterka, idioci są wszędzie

Polecane