Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
wtorek, 18 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

wrzesień, 2019

18WRZ17:0019:00Wykład: Sztuka kobiet. Historia Aliny ŚlesińskiejBWA Olsztyn, Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38

Więcej

Szczegóły wydarzenia

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu „Środa dla seniora”, które odbędzie się 18 września (środa) o godz. 17:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

„Środa dla seniora” to propozycja dedykowana dla osób starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje pogłębione dyskusją z uczestnikami.

Na środowym spotkaniu z cyklu „Środa dla seniora” po raz kolejny poruszymy temat kobiet w sztuce, które przez wieki traktowane były bardziej jako przedmiot, a nie aktywny podmiot. Zwrócimy uwagę na zmianę pozycji kobiet w świecie sztuki, która wiązała się ściśle z postępującymi przemianami kulturowymi i społecznymi. Tym razem wykład zostanie poświęcony Alinie Ślesińskiej, wielkiej nieobecnej polskiej historii sztuki współczesnej.

Alina Ślesińska urodziła się w 1922 roku. Studiowała w Krakowie u Xawerego Dunikowskiego oraz w Warszawie, w pracowni Mariana Wnuka. Na drugą połowę lat 50 – tych i pierwszą lat 60 – tych, przypada okres jej największej kariery artystycznej i rozgłosu o zasięgu krajowym i światowym. Była wielokrotnie wyróżniana m.in. nagrodą paryskiej „Kultury” w 1957 roku. Porównywana z Aliną Szapocznikow. Uprawiała przede wszystkim rzeźbę, ale także malarstwo, rysunek i tkaninę. Zmarła w 1994 roku w Warszawie.

Wykład poprowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA).

Data

(środa) 17:00 - 19:00

Miejsce

BWA Olsztyn

Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

X