2 C
Olsztyn
środa, 1 lutego, 2023

Kortowiada 2023: Pezet wystąpi na Scenie Głównej

Kortowiada 2023, czyli kolejna edycja niezwykłego festiwalu studenckiego odbędzie się pod koniec maja. Olsztyńskie juwenalia przyciągają jednak nie tylko społeczność akademicką, ale także mieszkańców regionu.

Organizatorzy już od kilku tygodni dzielą się informacjami dotyczącymi 62. edycji Kortowiady: zdradzili już motyw przewodni oraz nazwiska kilku artystów, którzy wystąpią na Scenie Głównej juwenaliów. Podczas kosmicznej Kortowiady zagra Oki, Michał Szczygieł, bryska, Gibbs, a dziś do tego grona dołącza… Pezet!

Paweł Kapliński, znany jako Pezet, pojawił się na polskiej scenie pod koniec lat 90. i od momentu debiutu nieustannie utrzymuje się w czołówce najważniejszych rodzimych raperów. Na przestrzeni niemal 25 lat podejmował wiele nieoczywistych decyzji artystycznych, które skutkowały najczęściej sukcesami – rekordy sprzedaży poszczególnych albumów sprawiły, że każde kolejne wydawnictwo Pezeta zapisało się w historii polskiego hip-hopu. To autor takich hitów jak „Seniorita”, „Ukryty w mieście krzyk” czy „Nisko jest niebo”. Jego ostatni album to „Muzyka Komercyjna” z 2022 roku.

Zjawiskowa bryska zawładnie kortowiadową sceną!

Na oficjalnej stronie internetowej Kortowiady, pod linkiem http://www.bilety.kortowiada.pl/, dostępne są karnety na wydarzenie. Upoważniają one do uczestnictwa w koncertach we wszystkie dni, czyli od 25 do 27 maja. Bilety jednodniowe będą dostępne od 28 marca.

Olsztyńskie juwenalia 2023 będą trwały od 24 do 27 maja. Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie.

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Wirtualna Polska, CGM, TKO Olsztyn, Ukiel Info, olsztyn.com.pl, DlaStudenta.pl, Gazeta Olsztyńska, Radio Eska oraz Radio UWM FM.