W tragicznym wypadku na trasie Olsztyn – Butryny zginęły dwie osoby. Czołowe zderzenie miało miejsce wczoraj w lesie koło miejscowości Zazdrość. Trwa śledztwo w sprawie przyczyn zdarzenia.
Prokuratura Olsztyn-Południe postawiła zarzuty dwóm mężczyznom za napad na kuriera. Sprawcom grozi do 15 lat więzienia, a sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.
16-letnia Monika P. została zatrzymana za kradzież papierosa elektronicznego i trzech nikotynowych płynów. To nie pierwsze jej przewinienie tego dnia w olsztyńskim markecie.
Myśliwy z gminy Kalinowo został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu oraz przewożenie dzika bez wymaganych zezwoleń. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.
Dwaj dozorcy z Wilcząt, w wieku 61 i 64 lat, usłyszeli 7 zarzutów kradzieży. Okradli teren, który mieli pilnować, zabierając ponad 200 betonowych płyt o wartości 6 tys. zł.
Policjanci z Olsztyna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradali domki letniskowe. Udawali, że śpią, gdy funkcjonariusze weszli do altanki. Grozi im do 10 lat więzienia.
Dwaj 36-letni mieszkańcy Ełku zostali zatrzymani z ponad 120 gramami marihuany i haszyszem. Grozi im do 5 lat więzienia. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.
Na ul. Tuwima w Olsztynie doszło do pobicia 21-latka, który rzekomo obraził dwóch mężczyzn. Policja szybko zatrzymała sprawców, którzy byli pijani i przyznali się do winy.
Andrzej P. oskarżony o wysadzenie bankomatu w Olsztynie usłyszał akt oskarżenia. Grozi mu 10 lat więzienia. Pozostali oskarżeni przyznali się do winy i są na wolności.
W weekend olsztyńska policja zatrzymała 7 nietrzeźwych kierowców, w tym rekordzistę z ponad 2,5 promila. Nietrzeźwi stracili prawa jazdy, grozi im do 2 lat więzienia.
Policjanci z Gołdapi zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który w domku letniskowym nielegalnie produkował alkohol. Zabezpieczono aparaturę oraz 40 litrów zacieru.
W miniony weekend na drogach regionu doszło do 6 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 7 zostało rannych. Policja apeluje o ostrożność i noszenie odblasków przez pieszych.
Mieszkaniec Ełku zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który miał 2,5 promila alkoholu. Dzięki jego reakcji, 52-latek poniesie konsekwencje karne swojego zachowania.
Dwóch nieletnich, 17- i 15-latek, pobiło młodego mężczyznę, by ukraść mu portfel i router. Starszy z nich trafił do aresztu, młodszy odpowie przed sądem rodzinnym.
33-letni rowerzysta z Sudwy miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Po wypiciu trzech win postanowił wrócić do domu na jednośladzie, co zakończyło się interwencją policji.
W tragicznym wypadku w powiecie bartoszyckim zginął 28-letni kierowca volkswagena, który zderzył się z ciężarówką. Policja bada okoliczności zdarzenia.
Sąd w Braniewie aresztował 31-letniego Krzysztofa S. podejrzanego o zabójstwo matki. Mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie. Sprawa wciąż jest badana przez policję.
Ełccy policjanci zatrzymali 27-latka, w którego mieszkaniu znaleziono 6 tabletek ekstazy, 80 gramów marihuany i 25 roślin konopi. Grozi mu do trzech lat więzienia.
58-letni operator dźwigu w Ełku miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie podczas pracy. Policja bada, czy jego działania mogły zagrażać innym pracownikom.
Olsztyńscy policjanci przypominają o ochronie danych osobowych z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych. Uważaj na swoje dane w sieci i korzystaj z technologii bezpiecznie!
Policjanci zatrzymali 36-letniego Emila K., poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Elblągu, podczas kontroli drogowej. Mężczyzna miał do odbycia rok więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwym.
Czterech mężczyzn zatrzymano po brutalnym pobiciu 22-latka przed Wysoką Bramą w Olsztynie. Dzięki szybkiej reakcji świadka, sprawcy trafili do aresztu.
Londyńska policja zatrzymała dwóch Polaków z Elbląga, poszukiwanych listami gończymi. Obaj wrócili do kraju, gdzie będą odbywać zasądzone kary więzienia.
48-letni mężczyzna poszukiwany listem gończym został zatrzymany w Szczytnie. Miał 5,5 promila alkoholu we krwi i trafił do szpitala z objawami zatrucia.
34-letni mężczyzna, mający ponad trzy promile alkoholu, spowodował wypadek w Ostródzie, uderzając w samochód przed przejściem dla pieszych. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala.
34-latek, zatrzymany za jazdę po alkoholu, próbował wręczyć policji 2,4 tys. zł łapówki. Mężczyzna podał fałszywe dane i był poszukiwany przez sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.
27-latek z Węgorzewa trafił do aresztu po groźbach podpalenia lokali gastronomicznych. Żądał pieniędzy od właścicieli, a za rozbój może mu grozić do 10 lat więzienia.
Policjanci z Braniewa zlikwidowali linię produkcyjną narkotyków, zatrzymując trzech mężczyzn i zabezpieczając blisko 2,5 kg środków odurzających. Sprawa ma związek z uprawą konopi indyjskich.
30-letni mężczyzna z Działdowa odpowie za posługiwanie się fałszywymi banknotami oraz posiadanie amfetaminy. Zatrzymano także 35-latka z narkotykami i kradzieżami.
Pijany mężczyzna usiłował wymusić pieniądze w sklepie w Morągu, atakując ekspedientkę kijem od mopa. Zatrzymany przez policję, grozi mu do 12 lat więzienia.
Kryminalni z Olsztyna i Elbląga zatrzymali 30-letniego Jacka D. z ponad 116 gramami marihuany w garażu. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania i handlu narkotykami.
Kryminalni z Działdowa zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie narkotyków. 26-letni Piotr K. miał amfetaminę, a 33-letni Dariusz S. strzykawkę z jej płynem.
W powiecie olsztyńskim rusza akcja "Bezpieczny Lód 2015", mająca na celu edukację młodzieży o zagrożeniach związanych z zabawą na zamarzniętych akwenach. Festyny odbędą się w kilku gminach.
22-letni Dawid R., poszukiwany za rozbój, został zatrzymany przez policję, gdy schował się w szafie. Mężczyzna odbędzie karę 3 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności.
W wyniku pożaru w budynku przy ul. Towarowej w Olsztynie zmarła 61-letnia kobieta. Mimo reanimacji, nie udało się jej uratować. Trwa dochodzenie w sprawie przyczyny pożaru.