18-letni Bartosz G. został zatrzymany po serii kradzieży i rozboju z użyciem młotka. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt, grozi mu do 12 lat więzienia.
Policja w Olsztynie zatrzymała dwóch mężczyzn za pobicie i uszkodzenie auta mieszkańca Jonkowa. Grozili mu śmiercią, trzymając nóż i tłuczek, a incydent wynikał z koleżeńskich nieporozumień.
Na krajowej 16 w Jędrychowie doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 58-letni pieszy. Policja bada okoliczności zdarzenia, kierowca fiata był trzeźwy.
28-letni mieszkaniec Ełku trafił do aresztu po odkryciu 150 gramów marihuany i 180 opakowań leków na potencję. Policja bada, czy substancje były przeznaczone do nielegalnego obrotu.
Braniewscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem, dzięki śladom obuwia na śniegu. 20-latek usłyszy zarzuty i grozi mu do 10 lat więzienia.
17- i 18-latek ze Szczytna zostali zatrzymani w piwnicy z marihuaną, wagą i fifką. Grozi im do trzech lat więzienia za posiadanie nielegalnych substancji.
W pierwszy weekend nowego roku warmińsko-mazurska policja interweniowała 155 razy, zatrzymując dwóch pijanych kierowców z zakazem jazdy. Obaj mężczyźni staną przed sądem.
34-letni mężczyzna w Olsztynie postanowił napić się wódki w sklepie, nie płacąc za nią. Zatrzymany przez ochronę, trzeźwieje w policyjnym areszcie. Grozi mu kara grzywny lub ograniczenia wolności.
Policja w Olsztynie rozbiła grupę oszustów, która wyłudziła niemal 30 tys. zł na pożyczkach internetowych. Czterech zatrzymanych może trafić do więzienia na osiem lat.
24-letnia kobieta z powiatu grajewskiego usłyszała zarzut uszkodzenia ciała po tym, jak w kłótni zraniła męża nożem. Oboje byli nietrzeźwi. Grozi jej do dwóch lat więzienia.
Policja podsumowuje Sylwestra w Warmii i Mazurach. W regionie interweniowano 500 razy, a w Ełku i Elblągu doszło do tragicznych incydentów z podejrzeniem zabójstwa i ugodzeniem nożem.
Elbląski sąd skazał Rafała i Sebastiana K. na grzywnę 5 000 zł oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów za ucieczkę przed policją pod wpływem narkotyków.
24-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję po próbie rozboju na 18-latce w Działdowie. Napastnik, grożąc jej, zażądał torebki, jednak uciekł na rowerze.
Sąd w Olsztynie aresztował na dwa miesiące 38-letniego mężczyznę oskarżonego o podpalenie szpitala, co zagrażało życiu wielu osób. Grozi mu do 10 lat więzienia.
23-latek zadzwonił na policję, grożąc, że zabije kolegę, jeśli nie zostanie zatrzymany. Po przybyciu funkcjonariuszy był agresywny i miał blisko trzy promile alkoholu.
Dwie kobiety z Iławy i Ełku zostały zatrzymane za atak nożem podczas awantur. Odpowiedzą za usiłowanie uszkodzenia ciała, grozi im do pięciu lat więzienia.
40-letni Leszek M. z Ostródy włamał się do mieszkania, by spędzić święta, mimo zakazu sądowego. Grozi mu do 10 lat więzienia za włamanie i zniszczenie mienia.
Policja z Giżycka zatrzymała 19-latka, w plecaku którego znaleziono prawie 400 gram narkotyków, w tym marihuanę i amfetaminę. Mężczyzna spędzi święta w areszcie.
W wyniku tragicznego wypadku na trasie Sędki - Pisanica zmarł 74-letni kierowca toyoty. Policja bada okoliczności zdarzenia, do którego doszło po zderzeniu z oplem.
Anonimowe zgłoszenie obywatela pozwoliło policji z Fromborka zatrzymać 44-latka poszukiwanego za niepłacenie alimentów. Mężczyzna wrócił na święta po dwóch latach ukrywania się.
Policjanci ze Szczytna zatrzymali dwóch mężczyzn z prawie 700 paczkami papierosów bez akcyzy. Grożą im wysokie kary finansowe oraz pozbawienie wolności.
W ostatnich dniach w regionie doszło do wielu wypadków drogowych. Niekorzystne warunki pogodowe oraz pośpiech kierowców zwiększają ryzyko kolizji i potrąceń.
Recydywista z Barczewa wpadł w ręce policji po tym, jak zapłacił znalezioną kartą bankomatową. 62-latek przyznał się do kradzieży i użycia cudzej karty.
18-letni mieszkaniec gminy Kalinowo został zatrzymany za płacenie fałszywymi banknotami. Grozi mu do 25 lat więzienia za podrobienie pieniędzy i wprowadzenie ich do obiegu.
Na drodze krajowej nr 51 w pobliżu Dywit doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginął 43-letni pieszy. Mężczyzna szedł jezdnią po zmroku, nie mając elementów odblaskowych.
Olsztyński dzielnicowy, będąc na urlopie, zatrzymał 40-latka poszukiwanego przez cztery prokuratury. Mężczyzna próbował uciec, posługując się nieaktualnym dowodem osobistym.
46-letnia ekspedientka z Olsztyna została zatrzymana po kradzieży torebki z 1900 euro. Policja znalazła pieniądze schowane w bieliźnie podejrzanej. Grozi jej do pięciu lat więzienia.
Na Zatorzu doszło do brutalnego rozboju, podczas którego dwóch mężczyzn pobiło przechodnia i ukradło mu telefon oraz portfel. Napastnicy zostali szybko zatrzymani przez policję.
W weekendowe kontrole trzeźwości ujawniły niepokojące przypadki. Instruktor nauki jazdy z Malborka prowadził kursanta pod wpływem alkoholu, a inny kierowca miał ponad dwa promile i zakaz sądowy.
30-letni Kamil K. został tymczasowo aresztowany po ataku na policjantów nożem kuchennym. Grozi mu do 10 lat więzienia za czynną napaść na funkcjonariuszy.
Dzięki obywatelskim zgłoszeniom policja zatrzymała nietrzeźwych pieszych, którzy stwarzali zagrożenie na drogach. Mężczyźni nie mieli elementów odblaskowych i byli agresywni.
Kamil P. oskarżony o molestowanie pasierbicy stanie przed sądem. Prokuratura zarzuca mu wielokrotne wykorzystywanie seksualne małoletniej przy użyciu przemocy. Grozi mu do 15 lat więzienia.