fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Żart olsztyńskiej nastolatki – zgłosiła policji gwałt, którego nie było

OlsztynŻart olsztyńskiej nastolatki - zgłosiła policji gwałt, którego nie było

Sąd rodzinny i nieletnich zadecyduje o dalszym losie 14-latki z Olsztyna, która zadzwoniła pod numer 112 i zgłosiła gwałt. Jak ustalili policjanci, nieletnia wymyśliła całą historię, jednak jej telefon wywołał natychmiastową interwencję mundurowych. 

reklama

Wczoraj około godz. 18.30 na numer alarmowy 112 zadzwoniła kobieta z informacją, że jest gwałcona. Wiadomość ta została przekazana oficerowi dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze ustalili, skąd zostało wykonane połączenie i natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia.

Kilkadziesiąt minut później policjanci dotarli do osoby zgłaszającej. Jak się okazało, do żadnego gwałtu nie doszło, a 14-latka wymyśliła całą historię. Nieletnia mieszkanka Olsztyna nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania – komentują sprawę mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. – Teraz autorka głupiego żartu może ponieść poważne, realne konsekwencji. Sprawą 14-latki zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.  

reklama

Policjanci przestrzegają: zdarzają się przypadki,  że telefonujący pod numer alarmowy 112 lub 997 swym zgłoszeniem, przekazaną informacją, bądź prośbą o interwencję wywołują fałszywy alarm i wprowadzają w błąd policjantów. Zdarza się, że niepotwierdzone wezwania bywają efektem głupiego dowcipu. Służba dyżurna, reagując na każde zgłoszenie, zleca czynności patrolom, wtedy okazuje się, że policjanci angażują się niepotrzebnie, tracąc cenny czas, który jest przeznaczony na ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego, a przede wszystkim pomoc innym potrzebującym. Apelujemy o odpowiedzialne i rozważne korzystanie z telefonu alarmowego, tym bardziej, że sprawca fałszywego zgłoszenia ponosi odpowiedzialność karną.

Bezpieczeństwo dzieci na drodze do szkoły – jak zapewnić swoim pociechom bezpieczeństwo?
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marcin
12 października 2015 11:53

Za naukę się gówniara powinna wziąć a co do kary to powinny być w Polsce obozy karne dla takiej durnej młodzieży,jakby dostała porządny wycisk to odechciałoby jej się głupot raz na zawsze.

gość
11 października 2015 19:30

A możr boi sie o tym mowic ? Nie raz zdarzs sie ,ze ofiara gwałtu albo wycofuje zgłoszenie albo wcale tego nie zgłasza . Policja nie powinna przystawać na tym ,że to żart tylko mieć tę osobe na uwadze zamiast pluć sobie w brode ,że wczesniej nie zareagowali ..

Polecane
Ogłoszenia
Tragiczny weekend na warmińsko-mazurskich wodach: utonięcie 10-latka i liczne interwencje policji
Kierowca przekroczył prędkość o 96 km/h na krajowej S7: wysokie sankcje za niebezpieczną jazdę