fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 7 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Ranny pies, spalony samochód. Mściwy 38-latek usłyszał zarzuty

Mieszkaniec Ełku odpowie nie tylko za poszczucie psa ze schroniska agresywnym amstafem i kradzież zwierzęcia, ale także podpalenie samochodu członka rodziny. Jak się okazało, to nie był pierwszy raz, kiedy policja miała do czynienia z zatrzymanym ełczaninem.

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, w minioną sobotę ełccy policjanci zostali poinformowani, że pracownik jednego ze schronisk dla zwierząt znajdujących się w powiecie, pod nieobecność innych pracowników, wszedł na teren schroniska i w jednej z klatek przywiązał krótkim sznurkiem do drzwiczek boksu znajdującego się tam psa. Następnie wpuścił do klatki inne zwierzę za schroniska, agresywnego amstafa, który zaatakował i pogryzł przywiązanego czworonoga, dotkliwie go raniąc. Po wszystkim mężczyzna wyszedł ze schroniska, zostawiając pogryzione zwierzę i zabierając ze sobą amstafa. Powodem takiego zachowania 38-latka miało być nieporozumienie z pracodawcą.

Kilka godzin później, w niedzielę około godz. 2, do policjantów z Ełku dotarła informacja, że na parkingu w centrum miasta pali się samochód. Policjanci i straż pożarna natychmiast pojechali na miejsce, gdzie płonął zaparkowany ford mondeo. Żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na sąsiednie auta, policjanci pomogli ich właścicielom przestawiać pojazdy w bezpieczne miejsca.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą zdarzenia jest ten sam 38-letni mieszkaniec Ełku, którego dotyczyło zgłoszenie ze schroniska – informuje olsztyńska KWP. – Jak ustalono, mężczyzna w trakcie rodzinnego spotkania pokłócił się z właścicielem auta, wyszedł na zewnątrz i podpalił forda.

W niedzielny poranek 38-latek przebywał już w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali także skradzionego ze schroniska amstafa.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty znęcania się nad psem, kradzieży psa oraz zniszczenia samochodu. Jak się okazało, 38-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego teraz odpowie w warunkach tzw. recydywy – grozi mu kara 7,5 roku pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...