fbpx
18 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zarzuty dla nieuczciwego pracodawcy. Poszkodowanych prawie 50 osób

OlsztynZarzuty dla nieuczciwego pracodawcy. Poszkodowanych prawie 50 osób

Sprawą naruszenia praw pracowniczych przez osobę prowadzącą działalność gospodarczą na terenie powiatu piskiego zajmowali się lokalni śledczy. Przedsiębiorcy grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

reklama

Funkcjonariusze z Pisza wyjaśnili sprawę, która wpłynęła do policji z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Urzędnicy powiadomili o naruszeniu praw pracowniczych przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność gospodarczą na terenie powiatu piskiego, który od blisko 5 lat nie opłacał składek pracowniczych.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nieuczciwy pracodawca od marca 2010 roku do grudnia 2014 roku nie wywiązywał się z ustawowego obowiązku opłacania składek pracowniczych na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne oraz Fundusz Pracy i Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w części finansowanej przez ubezpieczonych i przez pracodawcę z tytułu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej – donosi wojewódzka komenda z Olsztyna.

reklama
Policja z Olsztyna pomogła nastolatkowi, który nietrzeźwy wtargnął na tory

Wartość zadłużenia oszacowana została na ponad 230 tys. złotych. Pokrzywdzonych w tej sprawie jest 47 pracowników tej firmy. Śledczych musieli dotrzeć do każdego z nich, aby przesłuchać poszkodowanych i ustalić najważniejsze fakty.

Pracodawca przyznał się do postawionego mu zarzutu. Powiedział funkcjonariuszom, że nie wywiązywał się z opłacania składek pracowniczych, ponieważ miał problemy finansowe. Za uporczywe naruszanie praw pracownika wynikających ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego przedsiębiorcy grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Przez brawurę i alkohol na pokładzie: rosnąca liczba tragicznych zdarzeń nad wodą
Młody mieszkaniec Olsztyna zatrzymany za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia