14 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Sposób na kieszonkowe? Zatrzymano 17-letnią dilerkę

Strona główna Wiadomości Na sygnale Sposób na kieszonkowe? Zatrzymano 17-letnią dilerkę
reklama

W mieszkaniu nastolatki nidziccy policjanci zabezpieczyli prawie 0,5 kg suszu marihuany oraz dwa krzaki konopi. Za posiadanie i udzielanie środków odurzających grozi jej nawet 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Policjanci prewencji po otrzymaniu informacji o nastolatce handlującej narkotykami postanowili sprawdzić ten sygnał. W czasie przeszukania domu 17-latki, do którego doszło w ubiegłym tygodniu, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 485 gramów suszu marihuany, dwie rośliny w doniczce oraz kolejną już ususzoną i przygotowaną do porcjowania. – Dziewczyna w trakcie składania wyjaśnień powiedziała policjantom, że sama uprawiała rośliny w domu. Wcześniej, gdy na zewnątrz było ciepło, trzymała je w zaroślach za domem. W obawie przed przymrozkami przyniosła je do domu, gdzie je suszyła, porcjowała i przechowywała w słoikach – donosi Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

reklama

policja konopie marihuana w sloikach

Nieletnia usłyszała dwa zarzuty – posiadania i udzielania środków narkotycznych osobom małoletnim. Prokurator zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kryminalni pracujący nad tą sprawą zapowiadają kolejne zatrzymania.

reklama
reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma