fbpx
15 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Aslan A. wyjdzie na wolność?

OlsztynAslan A. wyjdzie na wolność?

Zatrzymany latem ubiegłego roku Czeczen ma szansę opuszczenia aresztu. Sąd Okręgowy w Olsztynie ustalił wysokość poręczenia majątkowego dla Aslana A. 

reklama

250 tysięcy złotych – tyle ma kosztować wolność aresztowanego w 2014 roku pod zarzutem m.in. wymuszeń rozbójniczych czeczeńskiego zawodnika MMA. Olsztyński sąd ustalił wysokość poręczenia dla Aslana A., ponieważ nadal nie ma choćby przybliżonej daty jego ekstradycji – mężczyzna jest poszukiwany także przez rosyjskie organy ścigania.

Jeśli do połowy października zostanie wpłacona określona przez sąd kaucja, Aslan A. będzie mógł wyjść na wolność. Jednak będzie wobec niego zastosowany dozór policyjny oraz zatrzymany zostanie jego paszport.

reklama

Aslan A. razem z trzema innymi osobami został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w sierpniu ubiegłego roku. Mężczyzn tymczasowo aresztowano i postawiono im zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszeń haraczy oraz zmuszania do zwrotu wierzytelności.

Mł. asp. Rafał Syczew z mrągowskiej komendy zdobywa piąte złoto w Nocnym Ekstremalnym Maratonie Policji Hardman 2023!

Do tej pory w toku śledztwa za kratkami pozostał tylko Aslan A. Początkowo przebywał w areszcie w Barczewie, skąd trafił do Gdańska. Nie pojawił się jednak na jednej z ostatnich rozpraw w Olsztynie, ponieważ tamtejsi funkcjonariusze odmówili przewiezienia go na Warmię – taka decyzja miała być spowodowana zbyt dużym ryzykiem wiążącym się z konwojem.

reklama

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Skontaktuj się ze swoim dzielnicowym za pomocą aplikacji „Moja Komenda”
Nietrzeźwe kobiety opiekowały się dziećmi. Teraz odpowiedzą przed sądem