16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Zlikwidowana nielegalna uprawa konopi – zabezpieczonych ponad 200 krzaków

EłkZlikwidowana nielegalna uprawa konopi - zabezpieczonych ponad 200 krzaków

W związku z tą sprawą trzej mieszkańcy Ełku zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Funkcjonariusze nie tylko ujawnili nielegalne rośliny, lecz także zabezpieczyli prawie kilogram marihuany oraz nielegalnie posiadaną broń gazową.

reklama

Podejrzani, namierzeni przez białostockich funkcjonariuszy CBŚP, uprawiali konopie indyjskie w bliźniaku i w mieszkaniu znajdującym się w jednej z miejskich kamienic.

Policjanci równocześnie weszli na teren dwóch posesji. – W trakcie przeszukania pomieszczeń piwnicznych domu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli trzy profesjonalne plantacje marihuany. W trzech pomieszczeniach zabezpieczonych zostało 156 krzaków konopi w różnej fazie wzrostu – podaje Centralne Biuro Śledcze Policji. – Funkcjonariusze zabezpieczyli także nielegalnie posiadaną broń gazową, 970 g gotowej, wysuszonej marihuany oraz gotówkę w kwocie 12 tys. zł.

reklama

policja cbsp konopie marihuana

Kolejnych 46 krzaków – w początkowej fazie wzrostu – zabezpieczono w jednym z mieszkań w centrum.

W związku ze sprawą zatrzymanych zostało trzech mężczyzn w wieku od 42 do 49 lat. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty związane z uprawą konopi. Jeden z nich odpowie także za nielegalne posiadanie broni. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Ełku.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia