7 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Próbował rozjechać policjanta, aby uniknąć kontroli

OlsztynPróbował rozjechać policjanta, aby uniknąć kontroli

55-latkowi grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany, który został zatrzymany kilkanaście godzin później, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

reklama

Do zdarzenia doszło w środę (30.09) kilkanaście minut po godz. 7 na drodze szutrowej w okolicy miejscowości Podlejki. Olsztyńscy policjanci zauważyli kierowcę osobówki, który prowadził pojazd, nie mając zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jeden z funkcjonariuszy dał kierującemu wyraźne sygnały do zatrzymania. Mężczyzna początkowo zwolnił, po czym przyspieszył, potrącając policjanta i uciekł z miejsca zdarzenia.

Po kilkudziesięciu minutach policjanci ustalili miejsce zamieszkania podejrzanego. Pod jego domem stał pojazd, którym został potrącony policjant. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza. Wykonano oględziny pojazdu, dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczono dowody – donoszą miejscy policjanci.

reklama

Około godz. 21 policjanci ponownie pojechali do miejsca zamieszkania Bogusława W. i tym razem go zastali. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

W tej sprawie będą wykonywane dalsze czynności. Za spowodowanie kolizji, ucieczkę z miejsca zdarzenia i czynną napaść na policjanta kierowcy może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jpx
1 października 2015 22:59

tak jasne wszyscy znają te zagrania, myśli że ma mundur to powstrzyma prawa fizyki i wskakuje na drogę jak zająć , kiedyś durny policjant chciał zatrzymać motocyklistę jadącego na tylnym kole wskoczył i popełnił samobójstwo a chłopaka oskarżyli za głowę.

Polecane
Ogłoszenia