fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Próbował rozjechać policjanta, aby uniknąć kontroli

Wiadomości Próbował rozjechać policjanta, aby uniknąć kontroli

55-latkowi grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany, który został zatrzymany kilkanaście godzin później, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w środę (30.09) kilkanaście minut po godz. 7 na drodze szutrowej w okolicy miejscowości Podlejki. Olsztyńscy policjanci zauważyli kierowcę osobówki, który prowadził pojazd, nie mając zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jeden z funkcjonariuszy dał kierującemu wyraźne sygnały do zatrzymania. Mężczyzna początkowo zwolnił, po czym przyspieszył, potrącając policjanta i uciekł z miejsca zdarzenia.

Po kilkudziesięciu minutach policjanci ustalili miejsce zamieszkania podejrzanego. Pod jego domem stał pojazd, którym został potrącony policjant. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza. Wykonano oględziny pojazdu, dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczono dowody – donoszą miejscy policjanci.

Około godz. 21 policjanci ponownie pojechali do miejsca zamieszkania Bogusława W. i tym razem go zastali. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

W tej sprawie będą wykonywane dalsze czynności. Za spowodowanie kolizji, ucieczkę z miejsca zdarzenia i czynną napaść na policjanta kierowcy może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x