12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Nielegalny tytoń o wartości 12 mln w rękach policji

Strona główna Wiadomości Na sygnale Nielegalny tytoń o wartości 12 mln w rękach policji
reklama

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej z Olsztyna zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono kompletną linię produkcyjną oraz blisko 27 ton suszu tytoniowego. Dziesięć osób usłyszało już zarzuty. 

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji oraz pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej z Olsztyna ustalili, że na terenie powiatu zgierskiego (woj. łódzkie) jest produkowany susz tytoniowy i wytypowali miejsce nielegalnej działalności – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

reklama

Na teren wybranej posesji funkcjonariusze CBŚP oraz pracownicy UKS weszli w czwartek (01.10) nad ranem. W jednym ze znajdujących się tam budynku gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli czynną linię technologiczną do produkcji wyrobów tytoniowych złożoną z maszyn do suszenia i krojenia tytoniu. Na miejscu znaleziono także blisko 27 ton suszu tytoniowego. W trakcie realizacji zatrzymano 10 mężczyzn, w tym 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, z których 4 przebywało na terenie Polski wbrew obowiązującym przepisom.

policja susz tytoniowy nielegalna wytwornia linia produkcyjna

Zatrzymani usłyszeli zarzuty uczestnictwa w nielegalnym wytwarzaniu wyrobów tytoniowych oraz popełnienia przestępstwa przeciwko obowiązkom podatkowym. Wobec dwóch podejrzanych zastosowano policyjne dozory oraz zakazy opuszczania kraju. Grożą im kary od grzywny do 5 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych ośmiu obywateli Ukrainy zostało przekazanych funkcjonariuszom Straży Granicznej – zostaną wydaleni z naszego kraju.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków szacuje się na ponad 12 mln złotych. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Jak zapowiadają policjanci – sprawa ma charakter rozwojowy.

 

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma