fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nielegalny tytoń o wartości 12 mln w rękach policji

OlsztynNielegalny tytoń o wartości 12 mln w rękach policji

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej z Olsztyna zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono kompletną linię produkcyjną oraz blisko 27 ton suszu tytoniowego. Dziesięć osób usłyszało już zarzuty. 

reklama

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji oraz pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej z Olsztyna ustalili, że na terenie powiatu zgierskiego (woj. łódzkie) jest produkowany susz tytoniowy i wytypowali miejsce nielegalnej działalności – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Na teren wybranej posesji funkcjonariusze CBŚP oraz pracownicy UKS weszli w czwartek (01.10) nad ranem. W jednym ze znajdujących się tam budynku gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli czynną linię technologiczną do produkcji wyrobów tytoniowych złożoną z maszyn do suszenia i krojenia tytoniu. Na miejscu znaleziono także blisko 27 ton suszu tytoniowego. W trakcie realizacji zatrzymano 10 mężczyzn, w tym 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, z których 4 przebywało na terenie Polski wbrew obowiązującym przepisom.

reklama
Nietrzeźwe kobiety opiekowały się dziećmi. Teraz odpowiedzą przed sądem

policja susz tytoniowy nielegalna wytwornia linia produkcyjna

Zatrzymani usłyszeli zarzuty uczestnictwa w nielegalnym wytwarzaniu wyrobów tytoniowych oraz popełnienia przestępstwa przeciwko obowiązkom podatkowym. Wobec dwóch podejrzanych zastosowano policyjne dozory oraz zakazy opuszczania kraju. Grożą im kary od grzywny do 5 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych ośmiu obywateli Ukrainy zostało przekazanych funkcjonariuszom Straży Granicznej – zostaną wydaleni z naszego kraju.

reklama

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków szacuje się na ponad 12 mln złotych. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Jak zapowiadają policjanci – sprawa ma charakter rozwojowy.

 

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Kierująca zainterweniowała, gdy 63-letni pieszy poruszał się bez odblasków po drodze wojewódzkiej
Przez brawurę i alkohol na pokładzie: rosnąca liczba tragicznych zdarzeń nad wodą