Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
wtorek, 21 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Udaremnił jazdę pijanemu – kierowca miał 2,5 promila

reklama

Mężczyzna, który zawiadomił o całej sytuacji policję, zauważył dziwnie zachowującego się 29-latka wsiadającego za kierownicę forda. Dzięki jego reakcji udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Od piątkowego wieczoru policjanci udaremnili w Olsztynie jazdę trzem kierującym na tzw. podwójnym gazie – jeden miał pół, drugi ponad 3 promile w organizmie. 

W niedzielę ok. godziny 20.00 jeden z olsztyńskich kierowców zauważył w okolicy sklepu spożywczego dziwnie zachowującego się, mogącego być pod wpływem alkoholu mężczyznę. Ten po chwili wsiadł za kierownicę forda i ruszył w kierunku osiedla Mazurskiego. Zaniepokojony mężczyzna, jadąc za obserwowanym autem, o zaistniałym zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Jego przypuszczenia okazały się słuszne. Kilkanaście minut później olsztyńscy policjanci zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej – donosi KMP Olsztyn. – Badanie alkomatem wykazało u kierującego Mirosława Ch. ponad 2,5 promila alkoholu.

reklama

29-latek tłumaczył się policjantom, że wypił tylko trzy piwa. Okazało się również, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze przekazali pojazd osobie trzeciej, a sprawę skierowali do sądu.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może o takim fakcie powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 lub 997. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

reklama

styczeń, 2020

26STY08:00PitBike - Tor Kormoran Vol.2Kormoran Tor Kartingowy, Sprzętowa 6

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X