fbpx
17 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Udaremnił jazdę pijanemu – kierowca miał 2,5 promila

OlsztynUdaremnił jazdę pijanemu - kierowca miał 2,5 promila

Mężczyzna, który zawiadomił o całej sytuacji policję, zauważył dziwnie zachowującego się 29-latka wsiadającego za kierownicę forda. Dzięki jego reakcji udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Od piątkowego wieczoru policjanci udaremnili w Olsztynie jazdę trzem kierującym na tzw. podwójnym gazie – jeden miał pół, drugi ponad 3 promile w organizmie. 

reklama

W niedzielę ok. godziny 20.00 jeden z olsztyńskich kierowców zauważył w okolicy sklepu spożywczego dziwnie zachowującego się, mogącego być pod wpływem alkoholu mężczyznę. Ten po chwili wsiadł za kierownicę forda i ruszył w kierunku osiedla Mazurskiego. Zaniepokojony mężczyzna, jadąc za obserwowanym autem, o zaistniałym zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Jego przypuszczenia okazały się słuszne. Kilkanaście minut później olsztyńscy policjanci zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej – donosi KMP Olsztyn. – Badanie alkomatem wykazało u kierującego Mirosława Ch. ponad 2,5 promila alkoholu.

reklama

29-latek tłumaczył się policjantom, że wypił tylko trzy piwa. Okazało się również, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze przekazali pojazd osobie trzeciej, a sprawę skierowali do sądu.

Nieletni pod działaniem alkoholu staną przed sądem rodzinnym i dla nieletnich

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może o takim fakcie powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 lub 997. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

reklama

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Hulajnogi elektryczne – korzystajmy z nich z głową
Policjanci drogówki uratowali tonącego mężczyznę