fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ciężarówka zablokowała olsztyńskie skrzyżowanie, bo wjechała na czerwonym

OlsztynCiężarówka zablokowała olsztyńskie skrzyżowanie, bo wjechała na czerwonym

O tym, czym może się skończyć wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości zjazdu, przekonał się 33-letni kierowca ciężarówki. Utrudnienia w ruchu powstały przez to w okolicach ul. Towarowej. 

reklama

We wtorek (7.10) około godz. 16 funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie na ul. Leonharda zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarowej scanii – 33-latek chwilę wcześniej popełnił wykroczenie drogowe. – Mężczyzna wjechał na skrzyżowanie ulic Leonharda i Towarowej mimo braku możliwości jego opuszczenia, blokując jednocześnie przejazd kierowcom, którym z drugiej strony zapaliło się już zielone światło – podaje miejska komenda z Olsztyna.

Mieszkaniec Żuromina odmówił jednak przyjęcia mandatu za powyższe wykroczenie, dlatego policjanci sporządzili wniosek do sądu o jego ukaranie.

reklama

Jak podkreślają mundurowi, przepisy o ruchu drogowym są bardzo precyzyjne w tym zakresie: zabrania się wjazdu na skrzyżowanie, gdy sytuacja na skrzyżowaniu lub za nim nie pozwoliłaby na jego opuszczenie przed zakończeniem nadawania sygnału zielonego.

Kierowca przekroczył prędkość o 96 km/h na krajowej S7: wysokie sankcje za niebezpieczną jazdę

Niestety, policjanci wręcz nagminnie obserwują tego typu sytuacje na drogach. Niektórzy kierowcy, aby skrócić czas oczekiwania, wjeżdżają na skrzyżowanie nawet przy pomarańczowym lub czerwonym świetle, blokując jednocześnie przejście pieszym oraz przejazd kierowcom, którym z drugiej strony zapaliło się już zielone światło.

reklama

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci reagują wobec kierowców, którzy rażąco łamią przepisy i przyczyniają się do tworzenia korków w mieście – mówi zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, asp. szt. Krzysztof Kapuściński.

reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marcin
9 października 2015 01:23

głupi głupek

Emil
8 października 2015 20:51

Czemu nie napiszecie, że takie sytuacje jak ta powoduje 90 % pseudo-kierowców MPK w 18-metrowych przegubowcach? Bo stoją ponad prawem i milicja ich nie tknie…

Polecane
Ogłoszenia
Mrągowscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego na rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Dramat na drodze: nastolatek potrącony na drodze w Tuszewie