17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Tragiczne zdarzenie pod Olsztynkiem – brak pasów kosztował go życie?

OlsztynTragiczne zdarzenie pod Olsztynkiem - brak pasów kosztował go życie?

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olsztynie wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 26-letni mężczyzna. Prawdopodobnie podróżował on samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, wypadł przez okno i zginął przygnieciony pojazdem, którym jechał. 

reklama

Wczoraj (6.09) około godz. 17 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Olsztynku otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze K-58 pomiędzy miejscowościami Mierki i Szwaderki. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol oraz pojazdy ratownictwa drogowego i zespół ratownictwa medycznego z Olsztyna. Niestety, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej jeden z pasażerów zmarł.

Policjanci wstępnie ustalili, że 26-letni mieszkaniec Białegostoku, prowadząc samochód, nie zachował należytej ostrożności, wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu, co spowodowało wywrócenie pojazdu na bok. 26-letni pasażer w trakcie obracania się auta wypadł przez okno i został przygnieciony samochodem – podaje KWP Olsztyn.

reklama

W wyniku odniesionych obrażeń mieszkaniec Starachowic poniósł śmierć na miejscu. Mężczyzna prawdopodobnie nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierowca i trzej pozostali pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń.

Wszystkie okoliczności dotyczące tego tragicznego zdarzenia są ustalane przez policjantów. Badanie kierowcy nie wykazało w jego organizmie obecności alkoholu.

Jak informują policjanci, tylko od początku 2015 roku na Warmii i Mazurach odnotowano ponad 7500 przypadków nieużywania pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ewelina Sokołowska
7 września 2015 13:53

Rodzinę tragicznie zmarłego Pana bardzo proszę o kontakt m_paulewicz@wp.pl

Polecane
Ogłoszenia