21 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Wypłacała pieniądze, gdy zaatakował ją z nożem

OlsztynWypłacała pieniądze, gdy zaatakował ją z nożem

Mężczyzna miał przyłożyć ostre narzędzie do szyi kobiety korzystającej z jednego z olsztyńskich bankomatów. Sąd zasądził wobec Łukasza K., który jest podejrzany o usiłowanie rozboju, tymczasowy areszt. Jak udało się ustalić policjantom, prawdopodobnie nie będzie to jedyny zarzut, jaki usłyszy 32-latek.

reklama

Do zdarzenia doszło na początku września. Wystraszona kobieta zadzwoniła pod numer 997 i zgłosiła, że nieznany mężczyzna przyłożył jej nóż do szyi, gdy korzystała z jednego z olsztyńskich bankomatów. W wyniku szarpaniny pokrzywdzona zdołała uciec i wezwać policję.

Kryminalni od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Przesłuchano szereg osób, w tym zgłaszającą. Dokładnie sprawdzono teren. Zabezpieczono także nagrania z monitoringu. Pozwoliło to wytypować, a w konsekwencji zatrzymać mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo.

reklama

Łukasz K. został zatrzymany w mieszkaniu kolegi. Po przesłuchaniu usłyszał zarzut usiłowania rozboju. 32-latek trafił początkowo do policyjnego aresztu, a następnie decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był w przeszłości karany za podobne czyny – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Ponadto w mieszkaniu, gdzie doszło do zatrzymania, policjanci znaleźli ponad 50 gram marihuany i telefon pochodzący z zupełnie innego przestępstwa. Za posiadanie środków odurzających przed sądem odpowie właściciel lokalu, Krzysztof P. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Natomiast sprawa z telefonem komórkowym, jak wynika z ustaleń policjantów,  dotyczy rozboju na 14-letnim chłopcu. – Jak mówią kryminalni, sposób działania sprawcy, jego wygląd oraz okoliczności tego zdarzenia mogą świadczyć o tym, że napastnik, który zaatakował 14-latka i kobietę przy bankomacie, to ta sama osoba – podkreślają miejscy policjanci.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane