fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 19 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Rajd po polu kukurydzy, uszkodzony sygnalizator… Pijani kierowcy dają się we znaki

Wiadomości Rajd po polu kukurydzy, uszkodzony sygnalizator... Pijani kierowcy dają się we znaki

Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci z Olsztyna zatrzymali 4 mężczyzn stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez jazdę w stanie nietrzeźwym. Rekordzista miał we krwi 3 promile alkoholu.

Wczoraj (10.09) o godz. 7.30 funkcjonariusze otrzymali informacje, że koło miejscowości Wrzesina leży w rowie fiat. Gdy na miejsce przyjechały służby, kierowcy już nie było. Policjanci szybko ustalili, kto kierował punto. Młody mężczyzna został znaleziony w mieszkaniu swojego kolegi. – 21-latek spał, widocznie zmęczony po porannych szarżach. Okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto świadkowie twierdzą, że mężczyzna, zanim wjechał do rowu, zniszczył pole kukurydzy oraz ogrodzenie miejscowemu rolnikowi – podaje Komenda Miejska Policji z Olsztyna.

Drugi kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy podczas kontroli drogowej w Dorotowie. Kierowca busa miał 2,5 promila. 57-latek stracił prawo jazdy.

Niechlubny rekordzista zatrzymany około godz. 18.40 miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyjechał na stację paliw w Olsztynie zatankować samochód. Jeden z pracowników wyczuł od niego zapach alkoholu, o czym natychmiast poinformował policjantów.

Na tym jednak nie koniec. Dziś (11.09) rano oficer dyżurny odebrał telefon o kolizji, która miała miejsce przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie. 20-letni kierowca z nadmierną prędkością usiłował wjechać na skrzyżowanie i kierowane przez niego daewoo uderzyło w sygnalizator. Początkowo mężczyzna nie przyznawał się do kierowania pojazdem, jednak nagranie miejskiego monitoringu zweryfikowało jego zeznania.

Wszyscy kierowcy odpowiedzą przed sądem za przestępstwo. Grozi im kara 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x