fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rajd po polu kukurydzy, uszkodzony sygnalizator… Pijani kierowcy dają się we znaki

OlsztynRajd po polu kukurydzy, uszkodzony sygnalizator... Pijani kierowcy dają się we znaki

Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci z Olsztyna zatrzymali 4 mężczyzn stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez jazdę w stanie nietrzeźwym. Rekordzista miał we krwi 3 promile alkoholu.

reklama

Wczoraj (10.09) o godz. 7.30 funkcjonariusze otrzymali informacje, że koło miejscowości Wrzesina leży w rowie fiat. Gdy na miejsce przyjechały służby, kierowcy już nie było. Policjanci szybko ustalili, kto kierował punto. Młody mężczyzna został znaleziony w mieszkaniu swojego kolegi. – 21-latek spał, widocznie zmęczony po porannych szarżach. Okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto świadkowie twierdzą, że mężczyzna, zanim wjechał do rowu, zniszczył pole kukurydzy oraz ogrodzenie miejscowemu rolnikowi – podaje Komenda Miejska Policji z Olsztyna.

Drugi kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy podczas kontroli drogowej w Dorotowie. Kierowca busa miał 2,5 promila. 57-latek stracił prawo jazdy.

reklama
Jak zgłosić agresję na drodze: poradnik od policji

Niechlubny rekordzista zatrzymany około godz. 18.40 miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyjechał na stację paliw w Olsztynie zatankować samochód. Jeden z pracowników wyczuł od niego zapach alkoholu, o czym natychmiast poinformował policjantów.

Na tym jednak nie koniec. Dziś (11.09) rano oficer dyżurny odebrał telefon o kolizji, która miała miejsce przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie. 20-letni kierowca z nadmierną prędkością usiłował wjechać na skrzyżowanie i kierowane przez niego daewoo uderzyło w sygnalizator. Początkowo mężczyzna nie przyznawał się do kierowania pojazdem, jednak nagranie miejskiego monitoringu zweryfikowało jego zeznania.

reklama

Wszyscy kierowcy odpowiedzą przed sądem za przestępstwo. Grozi im kara 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Niebezpieczny incydent na jeziorze Ukiel. 57-latek motorówką wpłynął na brzeg
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Robotnicy znaleźli pocisk artyleryjski
Schował narkotyki w plastrach miodu. Czeka go sprawa w sądzie