-8 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wynosił biżuterię, kradł auta. Grozi mu 10 lat

WiadomościWynosił biżuterię, kradł auta. Grozi mu 10 lat

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali sprawcę 10 kradzieży. Podejrzany 20-latek kradł na terenie czterech powiatów naszego regionu. Pokrzywdzeni wycenili wartość swoich strat na prawie 150 tys. złotych.

reklama

Sprawcy zarzuca się w sumie popełnienie dziesięciu przestępstw, które miał popełnić podczas ostatnich trzech miesięcy. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z KMP w Olsztynie ustalili, że mężczyzna, działając na terenie powiatów olsztyńskiego, ostródzkiego, kętrzyńskiego i mrągowskiego ukradł m.in. dwa samochody, odzież oraz biżuterię. Pokrzywdzeni oszacowali straty na prawie 150 tys. zł.

Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci z olsztyńskiej komendy wytypowali mężczyznę, którego podejrzewali o popełnienie przestępstw. Ustalili, że sprawcą kradzieży jest 20-letni mieszkaniec gminy Biskupiec. Funkcjonariusze, prowadząc dalsze działania operacyjne, odzyskali jeden ze skradzionych pojazdów.

Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta w Olsztynie zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę
reklama

W miniony czwartek w godzinach popołudniowych na terenie gminy Biskupiec kryminalni zatrzymali zaskoczonego 20-latka. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Kamilowi K. dziesięciu zarzutów kradzieży. Mężczyzna nie kwestionował swojej winy.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienie wolności. Prokurator zastosował wobec Kamila K. dozór policji.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Kajakarz wpadł do rzeki. Dostał mandat, bo był pijany
W Olsztynie kradną koła z samochodów. Brawurowa akcja policji