16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Wynosił biżuterię, kradł auta. Grozi mu 10 lat

WiadomościWynosił biżuterię, kradł auta. Grozi mu 10 lat

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali sprawcę 10 kradzieży. Podejrzany 20-latek kradł na terenie czterech powiatów naszego regionu. Pokrzywdzeni wycenili wartość swoich strat na prawie 150 tys. złotych.

reklama

Sprawcy zarzuca się w sumie popełnienie dziesięciu przestępstw, które miał popełnić podczas ostatnich trzech miesięcy. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z KMP w Olsztynie ustalili, że mężczyzna, działając na terenie powiatów olsztyńskiego, ostródzkiego, kętrzyńskiego i mrągowskiego ukradł m.in. dwa samochody, odzież oraz biżuterię. Pokrzywdzeni oszacowali straty na prawie 150 tys. zł.

Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci z olsztyńskiej komendy wytypowali mężczyznę, którego podejrzewali o popełnienie przestępstw. Ustalili, że sprawcą kradzieży jest 20-letni mieszkaniec gminy Biskupiec. Funkcjonariusze, prowadząc dalsze działania operacyjne, odzyskali jeden ze skradzionych pojazdów.

reklama

W miniony czwartek w godzinach popołudniowych na terenie gminy Biskupiec kryminalni zatrzymali zaskoczonego 20-latka. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Kamilowi K. dziesięciu zarzutów kradzieży. Mężczyzna nie kwestionował swojej winy.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienie wolności. Prokurator zastosował wobec Kamila K. dozór policji.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia