Listonosz pomógł schwytać złodzieja

  0
  Listonosz pomógł schwytać złodzieja

  60-latek na olsztyńskich Dajtkach chwytał za klamki domów jednorodzinnych, aby ostatecznie wejść do środka i okraść mieszkańców. Zaniepokoiło to listonosza, który natychmiast zaalarmował policjantów. 

  Fot. KWP Olsztyn.
  Fot. KWP Olsztyn.

  We wtorek (2.08) kilkanaście minut po godz. 11 listonosz roznoszący pocztę mieszkańcom olsztyńskich Dajtek powiadomił oficera dyżurnego policji o tym, że zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Według zgłaszającego mężczyzna wchodził na teren posesji, a następnie chwytał za klamki drzwi wejściowych domów jednorodzinnych, próbując wejść do środka. Policjanci, wykorzystując miejski monitoring, namierzyli podejrzanego. Kilkanaście minut po zgłoszeniu zatrzymali go na starówce. Zaskoczony policyjną interwencją 60-latek pokazał funkcjonariuszom złotą biżuterię, którą miał przy sobie. Powiedział również, że kilkadziesiąt minut wcześniej ukradł ją z domu jednorodzinnego na olsztyńskich Dajtkach.

  29-letni wnuczek okradł dziadka. Zabrał mu samochód

  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie wykonywania czynności okazało się również, że 60-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego miesiąc temu dokonał podobnej kradzieży w Dywitach.

  Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzuty kradzieży. Grozi za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

  Brawa za zachowanie listonosza, który uratował dobytek mieszkańców. Czujność pocztowca, natychmiastowa reakcja, współpraca z policją przyniosła pożądany efekt, czyli sprawca kradzieży został zatrzymany, a biżuteria odzyskana – skomentował sytuację policjant zajmujący się prewencją kryminalną. – Jednak w tej sytuacji nie można nie zauważyć nieostrożności niektórych mieszkańców osiedla. Pozostawienie otwartych drzwi, kiedy pracujemy w ogrodzie, jesteśmy zajęci na piętrze domu, to jak zaproszenie dla złodzieja. I ten 60-latek z niego skorzystał. Warto z większą uwagą dbać o swój majątek –przypomina funkcjonariusz.

  Lokalny wątek tajemniczej akcji na Bałtyku. Co Hiszpanie robili w Iławie?
  0 komentarzy
  Informacje zwrotne w treści
  Wyświetl wszystkie komentarze