8 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Kradli kable trakcyjne na Jarotach. Straty 200 tys. zł

OlsztynKradli kable trakcyjne na Jarotach. Straty 200 tys. zł

Nietrzeźwi mężczyźni zostali złapani na gorącym uczynku przez olsztyńskiego policjanta, który wracał do domu po służbie. Straty oszacowano wstępnie na 200 tys. złotych.

reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach wieczornych. Funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie w czasie wolnym od służby jechał rowerem ul. Płoskiego, gdy nagle usłyszał dźwięk piłowanego metalu – zatrzymał się więc, by sprawdzić, skąd dochodzi hałas. Wiedział, że o tej porze nie mogą to być pracownicy firmy budującej linię tramwajową. Na miejscu zauważył jednak dwóch mężczyzn. – Jeden siedział obok kabli, drugi leżał w krzakach. Obaj twierdzili, że piją sobie wino. 20 metrów dalej znaleziono piłę do cięcia metalu – podaje olsztyńska policja.

policja olsztyn pila uszkodzenie linii tramwajowejJerzy K. oraz Waldemar S. zostali zatrzymani i przewiezieni do aresztu. W chwili zatrzymania byli pijani, jednak odmówili poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie.

reklama

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowa oraz technik kryminalistyki, który  przeprowadził oględziny. Zabezpieczona została także piła, która najprawdopodobniej posłużyła do popełnienia przestępstwa. Wstępnie starty oszacowano na 200 tys. złotych. Z uwagi na przecięcie kabla konieczna będzie jego wymiana na odcinku 1,5 km, co zdaniem fachowców wpłynie na wydłużenie się czasu budowy.

Po wytrzeźwieniu mężczyźni zostaną przesłuchani. Najprawdopodobniej usłyszą zarzuty z art. 254a Kodeksu karnego, który mówi o tym, że osoba, która zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej lub trolejbusowej, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności do lat 8.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mariusz Banul
5 września 2015 13:11

Się pytam jak to możliwe przy tylu kamerach? Jak?

Patryk Skowroński
4 września 2015 11:33

Trakcja to byla im potrzebna..

Polecane