fbpx
reklama
19 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Czy pochówek w Fuledzie spełniał normy prawne?

reklama
Wyślij przez
0

Pod koniec sierpnia pisaliśmy o fałszywych doniesieniach medialnych, jakoby Sanepid udzielił pozwolenia na pochowanie Piotra Woźniaka-Staraka w miejscu, które było mu szczególnie bliskie – czyli w rodzinnej posiadłości w Fuledzie.

Wszelkie fake newsy obaliło oświadczenie, jakie wydał Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny:
Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że nieprawdziwe są wszelkie medialne doniesienia mówiące o tym, że rodzina zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka dostała specjalne zezwolenie, żeby pochować go na terenie rodzinnej posiadłości na Mazurach. Takiej decyzji nie podjęła ani powiatowa, ani wojewódzka stacja sanepidu” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej sanepidu.

W Sieci i w mediach zawrzało. Zewsząd dochodziły podzielone głosy na temat pochówku. Z jednej strony wielka ludzka tragedia, a z drugiej informacyjny szum i szukanie prawdy w gąszczu wyrywkowych zdań i niedomówień. Równolegle do uszu opinii publicznej docierały echa śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Giżycku po nieszczęśliwym wypadku na motorówce Piotra Wożniaka-Staraka.
Następnie w prasie pojawił się nekrolog ze słowami pożegnania wyrażonymi przez rodzinę zmarłego:
Piotr kochał życie, życie kochało Jego. Jego pełnię przeżywał nawet w chwili śmierci. Żył szybko jakby wiedział, że musi się spieszyć. Nie potrafił i nie chciał być sam. Kochał ludzi, uwielbiał być z nimi. Jego miejscem wybranym była Fuleda. Uwielbiał tam spędzać czas z przyjaciółmi i ich bliskimi. Chciał, żeby wszyscy dobrze się czuli w Jego towarzystwie, w miejscu, które wypełniał sobą. Na Mazurach najlepiej odpoczywał, najlepiej się bawił, najbardziej lubił pracować. To tutaj rodziły się pomysły na filmy. Fuleda była najbardziej udaną scenografią Jego życia, a piękno jej natury najpiękniejszym planem filmowym. Miał w sobie tak wiele energii, radości i pomysłów, którymi tak szczodrze obdarzał Rodzinę i Przyjaciół

reklama

Ci, którzy popierali rodzinę producenta w jej zamiarach złożenia ciała Staraka w Fuledzie, ucieszyli się niezmiernie. Wyraz swoim uczuciom oddawali, umieszczając wpisy w mediach społecznościowym i na stronach portali internetowych. Śledząc informacje, ukazujące się choćby na stronie właśnie Wirtualnej Polski, można się było dowiedzieć, że Sanepid w Olsztynie nie prowadzi oficjalnej kontroli w sprawie pochówku Staraka. Obecnie trwa sprawdzanie dokumentacji złożonej przez rodzinę, oraz będą kierowane zapytania do Nadzoru Budowlanego w tej kwestii. O czym poinformował dyrektor Sanepidu.

Sanepid weryfikuje też, czy rzeczywiście wydana została zgoda geologa na utworzenie katakumb, co, jak twierdzi rodzina, miało miejsce. Wiadomo że muszą zostać spełnione ściśle określone normy prawne, aby można było zbudować katakumby na terenie innym niż cmentarz.
Muszą być murowane co najmniej z trzech stron, mieć specjalną niszę. No i najważniejsze, to pozwolenie nadzoru budowlanego” – wylicza dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, wypowiadając się na temat katakumb.
Poza terenem cmentarza można chować ciała zmarłych jedynie po uzyskaniu pozwolenie od władz państwowych.

W czwartek o godz. 19 w kościele w Konstancinie-Jeziornej odbyła się msza żałobna w intencji Piotra Woźniaka-Staraka. Drugiego dni, czyli w piątek odbyły się uroczystości pogrzebowe z udziałem najbliższej rodziny zmarłego.

Piotr Woźniak-Starak, którego ciało odnaleziono 22 sierpnia w jeziorze Kisajno,był producentem filmowym i reklamowym. Jego największym sukcesem byli „Bogowie” w reż. Łukasza Palkowskiego. Wyprodukował także m.in. „Sztukę kochania” w reż. Marii Sadowskiej oraz czekającą na premierę „Ukrytą grę” Łukasza Kośmickiego.

Więcej:

Biały proszek na motorówce Piotra Woźniaka-Staraka? Poznaliśmy wyniki badań

Odbyła się msza żałobna w intencji Piotra Woźniaka-Staraka [FOTO]

Prokuratura przenosi śledztwo Piotra Woźniaka-Staraka. Co jest powodem?

Sanepid nie wyraził zgody na pochowanie Piotra Woźniak-Starak na terenie rodzinnej posiadłości

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka „posiada drugie dno”. Detektywi: „wypadek ten nie do końca można nazwać tragicznym”

Piotr Woźniak-Starak nie utonął? Prawdopodobna przyczyna śmierci. Nowe ustalenia jak zginął

Wyniki sekcji zwłok Piotra Woźniak-Staraka. Mamy informacje z prokuratury

Rodzina Piotra Woźniak-Staraka opublikowała nekrolog w gazecie

Data pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Kiedy i gdzie odbędzie się uroczystość pogrzebowa?

Co wydarzyło się na motorówce i kto ją prowadził? Dlaczego Ewa z Łodzi nie ratowała Piotra Woźniak-Staraka?

Jasnowidz Krzysztof Jackowski oszukany? „To ja wskazałem gdzie jest ciało Piotra Woźniaka Staraka. Coś go musiało uderzyć”

Ciało odnaleziono o godz. 5 rano. To nie były służby mundurowe znalazły Piotra Woźniak-Starak

Policja oficjalnie: – Dziś rano wyłowiono ciało mężczyzny z jeziora Kisajno. Piotr Woźniak-Starak odnaleziony?

Piotr Woźniak-Starak poszukiwany. Jasnowidz wskazał miejsce gdzie szukać [MAPA]

Ujawniamy! Znaleziono narkotyki na motorówce. Piotr Woźniak-Starak nadal zaginiony

Ta kobieta była z Piotrem Woźniak-Starak na motorówce! Kim jest 27-letnia Ewa z Łodzi?

Jest filmik jak w nocy pływa motorówką Piotr Woźniak-Starak [WIDEO]

Na jez. Kisajno zawieszono poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki? „Pojawiają się różne tezy”. Zdjęcia z poszukiwań [FOTO]

Prokuratura potwierdza, że zaginionym na jez. Kisajno jest Piotr Woźniak-Starak

Wstrzymano poszukiwania 39-latka, który wypadł z motorówki na jez. Kisajno

PILNE! Wypadek motorówki na Mazurach. Czy Piotr Woźniak-Starak tam był?


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

64 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


64 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze