fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Czy pochówek w Fuledzie spełniał normy prawne?

Wiadomości Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Czy pochówek w Fuledzie spełniał normy prawne?

Pod koniec sierpnia pisaliśmy o fałszywych doniesieniach medialnych, jakoby Sanepid udzielił pozwolenia na pochowanie Piotra Woźniaka-Staraka w miejscu, które było mu szczególnie bliskie – czyli w rodzinnej posiadłości w Fuledzie.

Wszelkie fake newsy obaliło oświadczenie, jakie wydał Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny:
Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że nieprawdziwe są wszelkie medialne doniesienia mówiące o tym, że rodzina zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka dostała specjalne zezwolenie, żeby pochować go na terenie rodzinnej posiadłości na Mazurach. Takiej decyzji nie podjęła ani powiatowa, ani wojewódzka stacja sanepidu” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej sanepidu.

W Sieci i w mediach zawrzało. Zewsząd dochodziły podzielone głosy na temat pochówku. Z jednej strony wielka ludzka tragedia, a z drugiej informacyjny szum i szukanie prawdy w gąszczu wyrywkowych zdań i niedomówień. Równolegle do uszu opinii publicznej docierały echa śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Giżycku po nieszczęśliwym wypadku na motorówce Piotra Wożniaka-Staraka.
Następnie w prasie pojawił się nekrolog ze słowami pożegnania wyrażonymi przez rodzinę zmarłego:
Piotr kochał życie, życie kochało Jego. Jego pełnię przeżywał nawet w chwili śmierci. Żył szybko jakby wiedział, że musi się spieszyć. Nie potrafił i nie chciał być sam. Kochał ludzi, uwielbiał być z nimi. Jego miejscem wybranym była Fuleda. Uwielbiał tam spędzać czas z przyjaciółmi i ich bliskimi. Chciał, żeby wszyscy dobrze się czuli w Jego towarzystwie, w miejscu, które wypełniał sobą. Na Mazurach najlepiej odpoczywał, najlepiej się bawił, najbardziej lubił pracować. To tutaj rodziły się pomysły na filmy. Fuleda była najbardziej udaną scenografią Jego życia, a piękno jej natury najpiękniejszym planem filmowym. Miał w sobie tak wiele energii, radości i pomysłów, którymi tak szczodrze obdarzał Rodzinę i Przyjaciół

Ci, którzy popierali rodzinę producenta w jej zamiarach złożenia ciała Staraka w Fuledzie, ucieszyli się niezmiernie. Wyraz swoim uczuciom oddawali, umieszczając wpisy w mediach społecznościowym i na stronach portali internetowych. Śledząc informacje, ukazujące się choćby na stronie właśnie Wirtualnej Polski, można się było dowiedzieć, że Sanepid w Olsztynie nie prowadzi oficjalnej kontroli w sprawie pochówku Staraka. Obecnie trwa sprawdzanie dokumentacji złożonej przez rodzinę, oraz będą kierowane zapytania do Nadzoru Budowlanego w tej kwestii. O czym poinformował dyrektor Sanepidu.

Sanepid weryfikuje też, czy rzeczywiście wydana została zgoda geologa na utworzenie katakumb, co, jak twierdzi rodzina, miało miejsce. Wiadomo że muszą zostać spełnione ściśle określone normy prawne, aby można było zbudować katakumby na terenie innym niż cmentarz.
Muszą być murowane co najmniej z trzech stron, mieć specjalną niszę. No i najważniejsze, to pozwolenie nadzoru budowlanego” – wylicza dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, wypowiadając się na temat katakumb.
Poza terenem cmentarza można chować ciała zmarłych jedynie po uzyskaniu pozwolenie od władz państwowych.

W czwartek o godz. 19 w kościele w Konstancinie-Jeziornej odbyła się msza żałobna w intencji Piotra Woźniaka-Staraka. Drugiego dni, czyli w piątek odbyły się uroczystości pogrzebowe z udziałem najbliższej rodziny zmarłego.

Piotr Woźniak-Starak, którego ciało odnaleziono 22 sierpnia w jeziorze Kisajno,był producentem filmowym i reklamowym. Jego największym sukcesem byli „Bogowie” w reż. Łukasza Palkowskiego. Wyprodukował także m.in. „Sztukę kochania” w reż. Marii Sadowskiej oraz czekającą na premierę „Ukrytą grę” Łukasza Kośmickiego.

Więcej:

Biały proszek na motorówce Piotra Woźniaka-Staraka? Poznaliśmy wyniki badań

Odbyła się msza żałobna w intencji Piotra Woźniaka-Staraka [FOTO]

Prokuratura przenosi śledztwo Piotra Woźniaka-Staraka. Co jest powodem?

Sanepid nie wyraził zgody na pochowanie Piotra Woźniak-Starak na terenie rodzinnej posiadłości

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka „posiada drugie dno”. Detektywi: „wypadek ten nie do końca można nazwać tragicznym”

Piotr Woźniak-Starak nie utonął? Prawdopodobna przyczyna śmierci. Nowe ustalenia jak zginął

Wyniki sekcji zwłok Piotra Woźniak-Staraka. Mamy informacje z prokuratury

Rodzina Piotra Woźniak-Staraka opublikowała nekrolog w gazecie

Data pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Kiedy i gdzie odbędzie się uroczystość pogrzebowa?

Co wydarzyło się na motorówce i kto ją prowadził? Dlaczego Ewa z Łodzi nie ratowała Piotra Woźniak-Staraka?

Jasnowidz Krzysztof Jackowski oszukany? „To ja wskazałem gdzie jest ciało Piotra Woźniaka Staraka. Coś go musiało uderzyć”

Ciało odnaleziono o godz. 5 rano. To nie były służby mundurowe znalazły Piotra Woźniak-Starak

Policja oficjalnie: – Dziś rano wyłowiono ciało mężczyzny z jeziora Kisajno. Piotr Woźniak-Starak odnaleziony?

Piotr Woźniak-Starak poszukiwany. Jasnowidz wskazał miejsce gdzie szukać [MAPA]

Ujawniamy! Znaleziono narkotyki na motorówce. Piotr Woźniak-Starak nadal zaginiony

Ta kobieta była z Piotrem Woźniak-Starak na motorówce! Kim jest 27-letnia Ewa z Łodzi?

Jest filmik jak w nocy pływa motorówką Piotr Woźniak-Starak [WIDEO]

Na jez. Kisajno zawieszono poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki? „Pojawiają się różne tezy”. Zdjęcia z poszukiwań [FOTO]

Prokuratura potwierdza, że zaginionym na jez. Kisajno jest Piotr Woźniak-Starak

Wstrzymano poszukiwania 39-latka, który wypadł z motorówki na jez. Kisajno

PILNE! Wypadek motorówki na Mazurach. Czy Piotr Woźniak-Starak tam był?

Przeczytaj także:

64 KOMENTARZE

 1. Skoro prokura milczy, Ewa – jedyny świadek -zniknęła i ma obstawę osiłków, pozostaje nam Jackowski i jego wizja do weryfikacji.Narkotyki podobno na łodzi znalezione były, dziewczyna miala we krwi alkohol.Nie wiadomo jak z krwią drugiego „świadka,’, podobno wysadzonego na ląd wcześniej.Wersja o tej osobie została ” wrzucona” póżniej.Klauzula poufności podpisywana przez poszukują ych i blokada komentsrzy, gdy wszystkie portale „grzały” temat przed 2 tygodnie po coś były.Tyle tylko, że jak się karmi opinię pubiczną przez 2 tygod ie taką ” tragedią narodową”_ a ngażuje służby publiczne na taką skalę a minister MSW sam jako pierwszy i informuje ze znaleziono ciało i składa Rodzi ie konfolencje. To tej opinii publicznej należy się prawda o przebiegu wypadku. Tymczasem na opinię oibliczną się wypięto. I tylko o to chodzi.

  67
  2
   • Opini publicznej NIC się nie należy , bo zwyczajnie NIE życzy sobie tego rodzina. Nie jest to „zwyczajna” rodzina ,tylko rodzina mająca szmal, znajomosci, układy , taka która jest ponad prawem,albo za które zapłaci karta mastercard 🤭 Smutne to, ze tragedie przeciętnych Kowalskich są tłuczone w mediach i omawiane przez grono specow a sprawa stricte PWS byla/jest tematem tabu w mediach od TVN24 począwszy … Okoliczni mieszkańcy tez milczą jak zaklęci, bo połowa z nich w kieszeni rodziny S.siedzi… wdowa już nie płacze za mężem tylko na insta wróciła (ach ta potrzeba lansu,nawet w takiej sytuacji 🤦‍♀️) btw na miejscu żony KT ja bym uważała na czarna wdowę , bo jak pokazuje przykład związku NK z PWS i przyjaźni z AS to wiadome jak to się dla pani Klimas skończyło … 🤭🤭🤭

    29
     • Widać,ze to wszystko na pokaz … te perły, te wianki, te bentleje , ivsanty, miniówki i wydumane pozy, ten lans żałobny na ig, wyjście do ludu w nowej odsłonie….🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Litości , naród może i ciemny, ale bez przesady 🤦‍♀️

      14
 2. Dlaczego nie ma artykułu dotyczącego ”Agnieszka Woźniak-Starak zabrała głos pierwszy raz po śmierci Piotra Woźniaka-Staraka” na wp.jest od rana.

  23
  6
  • A po co przy temacie pochówku w Fuledzie pisać o tym co AWS wypisuje na Instagramie.To nie Pudelek, chociaż w jego buty wchodzą teraz inne portale.Raczej pytajmy o Ewę, którą schowano przed światem, w wcześniej jej pewnie suto za milczenie zapłaciwszy. Różnej maści celebryci przecież o to nie zapytają.Jackowski też kupiony. A przecież Ewa to świadek.To dziennikarze powinni pytać, ale tego nie robią bo ich pracodawcy mają pietra.

   37
   2
 3. to samo bylo z rezyserem Polanskim
  w Polce na salonach sie panoszyl , kiedy w innym kraju jest przestepca za gwalt
  i blagam bez idiotycznych tlumaczen
  byl dorosly, uwiodl dziecko …co go rozni od zepsutych ksiezy
  precz z takim prawem dla bogatych i znanych
  wszyscy powinni byc rowni, przynajmniej w prawie
  bo za to placimy podatki !!!!

  33
  5
 4. W smutnej rzeczywistości żyjemy… Tyle dramatów, patologii, wypadków wszędzie, o których wręcz ryczą tabloidy, a tu ginie bogaty, popularny producent i cisza…żadnych wyjaśnień, wszystko zamiecione pod dywan…

  66
  5
  • Prawdę zamiatają, a i tak wszystko wiadomo… Przez ten oddźwięk społeczny, to władza nie wie, co robić… Ani zostawić, ani prowadzić i wyjaśniać… Wody z Kisajno w usta ponabierali i cisza…

   48
   4
 5. Zadaniem dziennikarzy jest stawianie pytań prokuraturze. Także o to, kiedy będzie informacja co wydarzyło się na łodzi i było przyczyną tragicznego wypadku.Jackowski powiedział po wizji, że PWS wypadł z łodzi bezwładny,dlatego w wodzie się nie bronił zanim dostał się pod śrubę.Pytanie: dlaczego bezwładny, bo pijany, zajarany (skoro na łodzi znaleziono narkotyki), czy też uderzony na pokładzie.I wtedy kryminał.Ale Jsvkowski nic więcej na ten temat nie powie.

  56
  9
  • O ile wiem, to ludzie, których nie było na miejscu, eszcze nie są uważani za wiarygodnych świadków. Nawet jeśli zajmują się wróżbiarstwem

   5
   3
  • Poważnie? Jackowski powiedział? Tarota sobie postawił? Natomiast, narkotyki na łodzi, brak pozwolenia na pogrzeb (tzn. budowę katakumb). Co ciekawe komentarze wciąż wszędzie zablokowane. Szkoda rodziny, żony. Niestety na siłę starają się z kolesia zrobić aniołka, budzi to wiele sensacji, ale kasa robi swoje. Ostateczna wersja przedstawi, że Piotrowi jedynie aureoli brakuje. Jednak trzebabyć super głupim żeby płacić pseudowróżbitom typu Jackowski, oraz komuś takiemu uwierzyć.

   14
   3
 6. Starak uważał, że można mu więcej przez co skończyl tragicznie. Nie stosowal się do norm i zasad bezpieczenstwa, ani przepisy o nocnym plywaniu ani zabezpieczenia i zasady żeglarskie, trzeźwość sternika, po nic mu były, rodzina widziała nie raz i nie regowała, policja się znieczuliła na zgłoszenia wybryków magnata… i śmierć taka nic nikogo nie nauczyła. Staraki nadal uważaja, że mogą wszytko i żadne prawo ich nie dotyczy, najważniejsze są fanaberie wielkopańskie, dla sztucznego podkreślania że są inni lepsi od Kowalskiego i fałszywy PR uciszajacy wszystko co nie wygodne.

  139
  7
  • Prawo ich nie dotyczy. I co im zrobisz? A wiesz gdzie Twój mąż/żona, partner/partnerka zazwyczaj przebywają? Zwłaszcza w środku nocy. Ja wiem. Również z kim. I nie dlatego bo terror i kontrola w domu, tylko szacunek, zrozumienie, uczucie i zaufanie. Można imprezować, jednak w pewnym momencie mówi się „stop”. Współczuję AWS, bardzo. Jednak cała sytuacja, chociaż tragiczna, to dzięki zagrywkom rodziny stała się komiczna.

   29
   2
  • Nie boli nas, ale ewidentnie ta sprawa śmierdzi, podejrzana cisza, żadnych oficjalnych informacji, a czym oni są lepsi od Kowalskiego. Oprócz tego że mają dużo kasy oczywiście. Nie może być tak, że ludzie bogaci są ponad prawem i wszystko im wolno. Ta sprawa powinna zostać wyjaśniona raz na zawsze. Wtedy ucichnie, uciszając media nie uciszą zwykłych ludzi.

   26
   2
 7. Jacy wy wszyscy ułomni. Pochówek z trumną jest tylko na teraz dopóki nie zbudują katakumby na posiadłości! Przecież wybudowanie czegoś takiego zajmuje troche czasu! Ile by czekali z tym pogrzebem kolejne 2 czy 4 tygodnie. Myslec! I zapewne dostali pozwolenie na taki układ tylko w mediach przedstawiane są inne informacje.

  11
  81
 8. A mnie zastanawia jedno. Teraz ta posiadłość należy do rodziny Staraków. Ale… Ich córka mieszka za granicą, syn pana Staraka – no cóż, o nim nic nie wiemy i nie wiemy w jakiej są komitywie, Agnieszka – też nie wiemy jakie teraz będą stosunki między nią a teściami. Czy rodzice nie obawiają się, że za parę lat, dekad ta ziemia nie będzie już należeć do rodziny? Nie obawiają się co się stanie z tym „cmentarzykiem”? Jednak grobowce na prawdziwych cmentarzach mogą przetrwać wieki a ludzie tam pochowani mogą liczyć na święty spokój.

  81
  4
 9. Od razu wiadomo było, że pochówek w innym miejscu niż cmentarz jest niezgodny z prawem. Dlaczego utajnione sprawę i wyniki sekcji zwłok i badania toksykologiczne białego proszku są tajne? I czy Ewa O. Jeszcze żyje? Czy przetrzymywanea jest wbrew swej woli? Czy ma pomoc psychologa?

  107
  7
 10. Uważam że naginanie wszelakich procedur czy też norm prawnych, tylko dlatego że ktoś jest wpływowy i ma pieniądze jest karygodne!! Zatajanie pewnych informacji również, i nie chodzi o to co PWS robił na tej lodce i z kim ale właśnie czy rodzina mogła go w taki sposób pochować, czy sekcja zwłok była przeprowadzona zgodnie z prawem,czy w ogóle została przeprowadzona. „Sprzedawanie” fałszywych informacji , blokowanie mediów aby tylko złagodzić smrodek całej tej sprawy….itp.itd. PWS był osobą publiczną rodzina powinna wydać krótkie oświadczenie zgodne z prawdą,bez wnikania w szczegóły i tyle. Ludzie by pogadali i zapomnieli

  102
  2
 11. Komentowac dalej nie mozna nigdzie rodziny starakow,uwazam ze to przegiecie jak w korei mamy w polsce zakaz mowienia wlasnego zdania. Czego sie tak boja staraki?

  110
  36
 12. Teraz po dwóch tygodniach od pogrzebu zaczęli zastanawiac się czy pochówek na posiadłości starakow był zgodny z prawem? Śmiech na sali .

  108
  38

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: