7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka “posiada drugie dno”. Detektywi: “wypadek ten nie do końca można nazwać tragicznym”

WiadomościŚmierć Piotra Woźniaka-Staraka "posiada drugie dno". Detektywi: "wypadek ten nie do końca...

Poszukiwania producenta filmowego, który zaginął pływając po mazurskim jeziorze Kisajno, trwały od zeszłej niedzieli. W ubiegły poniedziałek prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jez. Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak.

reklama

W czwartek (22.08) w komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny potwierdził, iż znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, „który w dniu 18 sierpnia 2019 r. uczestniczył w wypadku co, do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo z art. 177§2 kk”.

Na tym etapie postępowania, śledczy nie informują o szczegółach zdarzenia, nie ujawniają żadnych dowodów, znajdujących się w aktach sprawy, ani nie odnoszą się do doniesień medialnych.

reklama

Po przeprowadzeniu oględzin zewnętrznych (artykuł: Piotr Woźniak-Starak nie utonął? Prawdopodobna przyczyna śmierci. Nowe ustalenia jak zginął), na zlecenie Prokuratury została przeprowadzona sekcja zwłok w specjalistycznym Zakładzie Medycyny Sądowej w Białymstoku.

W sprawie wypadku motorówki na jeziorze Kisajno głos zabrała znana firma detektywistyczna:

Niedawno w przestrzeni medialnej pojawiła się również informacja o śmierci jednego z polskich producentów filmowych – Piotra Woźniaka-Staraka – którego ciało odnalazła w czwartek grupa płetwonurków biorąca udział w działaniach poszukiwawczych na jeziorze Kisajno. Uważamy, iż zdarzenie to ma charakter „niefortunnego wypadku” – i wyłącznie takie nazewnictwo byłoby w naszej opinii w pełni właściwe. Ta sprawa – jak każda – posiada jednak drugie dno, a tym zdecydowanie był tutaj styl życia i funkcjonowania zmarłego mężczyzny, o czym – „tak się przypadkiem składa” – mamy relatywnie bogatą wiedzę. Prowadząc przeróżne sprawy zorientowane wokół Mazur, możemy powiedzieć (niestety jedynie enigmatycznie, ze względu na utajnione okoliczności pochodzenia takiej wiedzy), że do takiego wypadku mogło (a wręcz powinno) już dojść co najmniej kilka razy w przeszłości.

reklama

Nie mniej jednak, jesteśmy całkowicie z dala od jakiegokolwiek oceniania tego typu kwestii, ponieważ każdy ma prawo żyć tak, jak chce. Stwierdzamy jedynie, że musimy liczyć się z tym, że jeśli, przysłowiowo: „wspinamy się na wieżowiec w centrum miasta bez zabezpieczenia”, to z dużą dozą prawdopodobieństwa może dojść do nieszczęścia. Podobnie jest tutaj – żyjąc w takim tempie, na takich obrotach i takim stylem, jak – skądinąd doskonały – producent filmowy, należało liczyć się z tym, że do takiego zdarzenia prędzej, czy później dojść musi. Mówiąc brutalnie – acz – wprost, wypadek ten nie do końca można nazwać „tragicznym”, ponieważ z tragedią mamy do czynienia wówczas, kiedy rozmawiamy o czwartkowych, tragicznych w skutkach zjawiskach pogodowych w Tatrach, które doprowadziły do śmierci czterech osób, gdzie ponad 150 zostało poszkodowanych. Tutaj jednak mamy do czynienia z niefortunnym wypadkiem poniekąd na własne życzenie, z pominięciem wszelkich zasad bezpiecznego poruszania się łodzią motorową po naturalnych zbiornikach wodnych, zlekceważeniem sportowych możliwości samej łodzi, świadomym zwolnieniem pracowników ochrony i wieloma innymi błędami, które w połączeniu doprowadziły do śmiertelnego w skutkach incydentu.

Oddajemy natomiast najwyższy szacunek wszystkim Służbom biorącym udział w akcji poszukiwawczej.

Oddajemy go również Służbom Ochrony, gdzie mając świadomość, iż profesjonalna ochrona, co do zasady, nie może pozwolić sobie na wstrzymanie działań w jakichkolwiek okolicznościach – tym razem została zapewne postawiona w trudnej sytuacji kolizji profesjonalizmu ze sprzeciwieniem się pracodawcy. Działając również w sektorze Ochrony Specjalistycznej mamy całkowitą świadomość, że odwoływanie Ochrony w sytuacjach, gdzie osoby chronione są szczególnie narażone na przeróżne zagrożenia (nie zdając sobie z tego sprawy) jest niezwykle powszechne.

Więcej:

Prokuratura ujawnia wyniki sekcji zwłok i podaje przyczynę śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Agnieszka Woźniak-Starak opublikowała pierwszy wpis na Instagramie od śmieci męża

Rodzice Piotra Woźniaka-Staraka napisali list do policji

Odbyła się msza żałobna w intencji Piotra Woźniaka-Staraka [FOTO]

Prokuratura przenosi śledztwo Piotra Woźniaka-Staraka. Co jest powodem?

Sanepid nie wyraził zgody na pochowanie Piotra Woźniak-Starak na terenie rodzinnej posiadłości

Agnieszka Woźniak-Staraka opublikowała nekrolog

Piotr Woźniak-Starak nie utonął? Prawdopodobna przyczyna śmierci. Nowe ustalenia jak zginął

Wyniki sekcji zwłok Piotra Woźniak-Staraka. Mamy informacje z prokuratury

Rodzina Piotra Woźniak-Staraka opublikowała nekrolog w gazecie

Data pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Kiedy i gdzie odbędzie się uroczystość pogrzebowa?

Co wydarzyło się na motorówce i kto ją prowadził? Dlaczego Ewa z Łodzi nie ratowała Piotra Woźniak-Staraka?

Jasnowidz Krzysztof Jackowski oszukany? „To ja wskazałem gdzie jest ciało Piotra Woźniaka Staraka. Coś go musiało uderzyć”

Ciało odnaleziono o godz. 5 rano. To nie były służby mundurowe znalazły Piotra Woźniak-Starak

Policja oficjalnie: – Dziś rano wyłowiono ciało mężczyzny z jeziora Kisajno. Piotr Woźniak-Starak odnaleziony?

Piotr Woźniak-Starak poszukiwany. Jasnowidz wskazał miejsce gdzie szukać [MAPA]

Ujawniamy! Znaleziono narkotyki na motorówce. Piotr Woźniak-Starak nadal zaginiony

Ta kobieta była z Piotrem Woźniak-Starak na motorówce! Kim jest 27-letnia Ewa z Łodzi?

Jest filmik jak w nocy pływa motorówką Piotr Woźniak-Starak [WIDEO]

Na jez. Kisajno zawieszono poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki? „Pojawiają się różne tezy”. Zdjęcia z poszukiwań [FOTO]

Prokuratura potwierdza, że zaginionym na jez. Kisajno jest Piotr Woźniak-Starak

Wstrzymano poszukiwania 39-latka, który wypadł z motorówki na jez. Kisajno

PILNE! Wypadek motorówki na Mazurach. Czy Piotr Woźniak-Starak tam był?

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

134 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
134 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
grózka ania
2 września 2019 16:25

Do opowiadających o miłości do Mazur wrzeszczących na swych wyjących, wielkich motorówkach za którymi ciągnie się pas plastikowych opakowań – spróbujcie chociaż raz, jeden jedyny – łódką z wiosłami o 4.30 kiedy jeszcze jezioro zasnute jest białym oparem, cichutko i delikatnie wkładając wiosła w wodę bliziutko tuz przy trzcinach spotkać się z bobrem, usłyszeć jak budzą się ptaki … wtedy Mazury może pokochają was.

Oleh
3 września 2019 23:19

Śmierć młodego człowieka zamieniona przez bliskich w niesmaczne show. Zablokowane komentarze, artykuły na zlecenie itd. Czyli wiara w mamonę – silniejsza niż wiara w krzyż, który był na trumnie. Smutne to wszystko, bo nawet w obliczu tragedii liczy się tylko powierzchowność.

Polecane
Ogłoszenia