fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Prokuratura przenosi śledztwo Piotra Woźniaka-Staraka. Co jest powodem?

Wiadomości Prokuratura przenosi śledztwo Piotra Woźniaka-Staraka. Co jest powodem?

Śledczy tłumaczą decyzję „znacznym oddźwiękiem społecznym” sprawy. 

O zmianie prokuratury prowadzącej postępowanie w tej sprawie, poinformował w komunikacie przesłanym w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

„29 sierpnia Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przejęła z Prokuratury Rejonowej w Giżycku śledztwo, w sprawie wypadku w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 18 sierpnia 2019 r. Przejęcie postępowania związane jest ze znacznym oddźwiękiem społecznym, w związku z przedmiotowym śledztwem” – podał.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przejęła od Prokuratury Rejonowej w Giżycku śledztwo, w sprawie wypadku na mazurskim jeziorze Kisajno, w którym zginął producent filmowy Piotr Woźniak-Starak.

W komunikacie zaznaczono, że „aktualnie będą prowadzone czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy”.

Poszukiwania producenta filmowego, który zaginął 18 sierpnia, pływając po mazurskim jez. Kisajno, trwały pięć dni. Nazajutrz po ich rozpoczęciu prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jeziorze jest Piotr Woźniak-Starak.

W poszukiwaniach koordynowanych przez policję uczestniczyli m.in. policyjni wodniacy, straż pożarna, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Poszukiwania na jeziorze prowadziły też inne podmioty.

Według informacji uzyskanych przez, ciało na dnie jeziora Kisajno odnalazła Grupa Specjalna Płetwonurków RP, która specjalizuje się w lokalizacji osób zaginionych i ofiar utonięć.

Stodolny informował wówczas w komunikacie, że w wyniku przeprowadzonych z udziałem prokuratora czynności identyfikujących, potwierdzono, iż znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019 r. uczestniczył w wypadku, co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo z art. 177§2 kk”.

Śledztwo w sprawie wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba poniosła śmierć prowadziła początkowo prokuratura w Giżycku. Śledczy nie informują jak dotąd o szczegółach zdarzenia i śledztwa, ani o wynikach sekcji.

Jak informowała po wypadku policja, z soboty na niedzielę przed godz. 4 nad ranem odebrano zgłoszenie, że po jeziorze pływa motorówka i może zakłócać odpoczynek żeglarzy. Funkcjonariusze i ratownicy MOPR odnaleźli na miejscu dryfującą łódź motorową. Na pokładzie nikogo nie było. Silnik łodzi nie pracował, prawdopodobnie skończyło się paliwo.

Według policjantów, rzeczy pozostawione na motorówce wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania, w trakcie, których znaleziono na brzegu jeziora jedną z tych osób 27-letnią kobietę. Z jej relacji wynikało, że płynęła łodzią z 39-letnim mężczyzną i podczas manewru skrętu obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu.

Więcej:

Prokuratura ujawnia wyniki sekcji zwłok i podaje przyczynę śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Agnieszka Woźniak-Starak opublikowała pierwszy wpis na Instagramie od śmieci męża

Rodzice Piotra Woźniaka-Staraka napisali list do policji

Odbyła się msza żałobna w intencji Piotra Woźniaka-Staraka [FOTO]

Sanepid nie wyraził zgody na pochowanie Piotra Woźniak-Starak na terenie rodzinnej posiadłości

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka „posiada drugie dno”. Detektywi: „wypadek ten nie do końca można nazwać tragicznym”

Piotr Woźniak-Starak nie utonął? Prawdopodobna przyczyna śmierci. Nowe ustalenia jak zginął

Wyniki sekcji zwłok Piotra Woźniak-Staraka. Mamy informacje z prokuratury

Rodzina Piotra Woźniak-Staraka opublikowała nekrolog w gazecie

Data pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Kiedy i gdzie odbędzie się uroczystość pogrzebowa?

Co wydarzyło się na motorówce i kto ją prowadził? Dlaczego Ewa z Łodzi nie ratowała Piotra Woźniak-Staraka?

Jasnowidz Krzysztof Jackowski oszukany? „To ja wskazałem gdzie jest ciało Piotra Woźniaka Staraka. Coś go musiało uderzyć”

Ciało odnaleziono o godz. 5 rano. To nie były służby mundurowe znalazły Piotra Woźniak-Starak

Policja oficjalnie: – Dziś rano wyłowiono ciało mężczyzny z jeziora Kisajno. Piotr Woźniak-Starak odnaleziony?

Piotr Woźniak-Starak poszukiwany. Jasnowidz wskazał miejsce gdzie szukać [MAPA]

Ujawniamy! Znaleziono narkotyki na motorówce. Piotr Woźniak-Starak nadal zaginiony

Ta kobieta była z Piotrem Woźniak-Starak na motorówce! Kim jest 27-letnia Ewa z Łodzi?

Jest filmik jak w nocy pływa motorówką Piotr Woźniak-Starak [WIDEO]

Na jez. Kisajno zawieszono poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki? „Pojawiają się różne tezy”. Zdjęcia z poszukiwań [FOTO]

Prokuratura potwierdza, że zaginionym na jez. Kisajno jest Piotr Woźniak-Starak

Wstrzymano poszukiwania 39-latka, który wypadł z motorówki na jez. Kisajno

PILNE! Wypadek motorówki na Mazurach. Czy Piotr Woźniak-Starak tam był?

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

119 KOMENTARZE

 1. Jak służby mogą być tak skorumpowane… Straszny jest ich obraz na tle tego wydarzenia. Jak zwykły człowiek ma im zaufać. I ee poszukiwania… Nawet marynarka? A co to prezydent zaginął?? Kto za to płaci?? Nawet jak oni, to czy to były podstawy ku angażowania służb państwowych? Czuję wstręt do naszych służb za wyborcze traktowanie ludzi.

 2. do czytających/komentujących mam proste pytanie : jak to było 17/08 PWS wraz z AWS byli na kolacji czy w rezydencji była ostra biba ? Bo to coś niespójne – jak robisz imprezę to raczej nie zostawiasz gości i płyniesz na rodzinna kolacje chyba,nie? I tak czy siak jak tu wpasować puzzel z persona EO ?🧐🧐🧐🧐🧐🧐

  26
  17
 3. Znajomi blisko związani ze środowiskiem filmowym twierdzą, że „wszyscy” wiedza co się wyprawiało na tej motorówce i nie był to pierwszy raz kiedy ta para się spotkała. Mówią tez, ze cześć ciała znaleziono już dwa dni po zaginieciu. Podobno zarówno narzeczony tej panienki jak i ten znajomy z restauracji to wszystko postacie wymyślone przez PRowcow żeby stworzyć ładna historyjkę dla mediów.

  55
  51
 4. wszystko zbadamy, prześwietlimy, pomierzymy i obejrzymy,
  co trzeba, utajnimy,
  o wynik się nie boimy,
  niech szanowny pan miliarder śpi spokojnie w mazurskiej głuszy

  92
  27
 5. Może się kiedyś dowiemy prawdy, może 🤔 Może AWS udzieli jakiegoś „oczyszczającego” wywiadu za 5-10 lat. Piotr chyba był poprostu pogubiony, i no nie wierzę oglądając teraz, że nie lubił się napić lub „przypudrować” nos. Wydaje mi się, że on był bardzo wrażliwy, i aż kłuję w oczy to zadawanie się „na siłę” z każdym celebrytą. Chciał być blisko ludzi ot co.
  Ale do czego dąże. Pamiętacie sprawę Magdy Żuk. Zdjęcia, filmy, wyniki sekcji. Mogliśmy oglądać wszędzie te straszne zdjęcia gdy leżała a drzwiach, gdy szarpała się w szpitalu. A tu-pyk. I nie ma nic. Ehhh kasa…

  147
  95
 6. Sukienka wdowy za krótka..co jej zależało założyć długą często takie nosiła i buty na płaskim..to był manifest że jestem ładniejsza od kelnerki bo to nie ma sensu z tym wyglądem..

  154
  172
 7. Teraz przenoszenie śledztwa??? Jestem po prostu zdumiony. Minęło tyle dni , zbadano motorówkę , znaleziony proszek , dziewczyna złożyła zeznania , przeprowadzono sekcję zwłok …cóż tu jeszcze jest do ustalania ? Nieboszczyk nic już nie doda…to po prostu jakiś cyrk i tyle …żenada służb i instytucji państwa …bardzo to smutne

  116
  56
 8. I zgadzam sie z tym pochowkiem. Matki zal nieutulony… popieram,sama okoniem bym stala. I ok, pewnie napiszecie o koniu. Nie o to chodzi.

  36
  12
 9. A jak matka zechce leżeć koło syna? Ojciec też może wyrazić taką wolę. Ale arogancja i jaka głupota. Jak majątek przejdzie w obce ręce wykopia kości i co wtedy?? Jacy oni denni są te staraki

  68
  75
 10. Posłuchajcie,skoro rodzina nie chce już więcej wiedzieć i publikować o śmierci syna,wie co się stało,więc dajcie temu spokój,niech ci ludzie przeżyją te tragedię w ciszy,w domu,może sami lepiej to zniosą niż dobijacie ich swymi komentarzami

  50
  37
   • W koncu ktos normalny. Polskie spoleczesntwo, katolickie spoleczenstwo w dodatku, jest okrutne. Najlepiej, zeby wdowa od razu do trumny sie polozyla. Co to w ogole tych wszystkich ludzi obchodzi. Niech zajrza w swoje podworko, na pewno duzo do roboty sie znajdzie.

    58
    78
    • Są pewne standardy dot. ubioru w czasie pogrzebu. Dotyczy to zwłaszcza rodziny i bliskich. Dla kobiet ubranie ( spodnie, spódnica sukienka) zasłaniające kolana, a góra bez głębokiego dekoltu, zasłaniająca ramiona. Buty pełne.Skromny makijaż, brak biżuterii i nie stosowanie perfum. Włosy „uporządkowane” I katolicyzm nie ma tu nic do rzeczy. Takie są zasady i albo ma się odrobinę kultury albo jest się nieobytym prostakiem.

     148
     23
 11. Nie wiesz, co dokładnie tu oznacza niestandardowe postępowanie, jakie motywy kierują rodziną. Czy istotnie chodzi o zacieranie śladów w sprawie, gdzie sprawca wypadku już nie odpowie, czy też o żerowanie mediów na rodzinnej tragedii. Olsztyn to małe środowisko, więc może rodzina obawiała się, że zdjęcia z wyłowienia zwłok jak i sekcji wyciekną do prasy. Dwadzieścia lat temu w USA po tragicznej śmierci syna prezydenta Kennedy’ego, jego żony i szwagierki wyjątkowo zniszczono zdjęcia z oględzin ciał, by nie przedostały się do mediów …

  38
  12
  • Ja nie twierdzę,że były zacierane jakieś ślady,chodzi mi tylko o tą równość wobec prawa i przepisów.Przecież przy całym szacunku do zmarłego, on nie był prezydentem,ani papieżem,czy jego rodzina jest bardziej uprzywilejowana od reszty śmiertelników,bo ma pieniądze ? To tylko biznesmeni .Patrząc na poblokowane media nie sądzę,by którykolwiek z portali odważył się na publikację zdjęć zmarłego,a ich zdrowi na umyśle czytelnicy nie chcieliby ich oglądać .Teraz jak na tacy widać potęgę pieniądza i wpływów na wszystkie instytucje.Dlatego ludzie nie mają zaufania do mediów,polityków,sądów,policji i całej reszty instytucji.

   110
   3
 12. Czy kiedykolwiek dowiemy się jaka była prawda, czy wszystko zostanie zamiecione pod dywan, bo bogatym można więcej? Już wiadomo,że wszyscy pracujący przy poszukiwaniach musieli podpisywać klauzule poufności. Przy zwykłym Kowalskim fanaberia nie do pomyślenia. Co dalej?

  97
  4
 13. Dziękuję tko.pl , bo już zwątpiłam .
  Jesteście najbardziej wiarygodni jak dotąd – tak trzymać .
  Chcemy tylko prawdy.
  Czy to tak wiele?

  108
  8
 14. Obejrzałam zdjęcia z pogrzebu. Niestety większość z celebrytów nie potrafi się ubrać. Brak klasy, brak dobrego wzorca. Z szacunku dla zmarłego nie wypowiem się o najbliższej rodzinie. Pani Alicja BC dekolt na wieczór, a nie na pogrzeb. Pani Grażyna T. (przykro mi, że kobieta z taką klasą w tym wypadku się nie dostosowala) I Pani Anna L. brak stanika. Wiem że było gorąco, ale mimo wszystko stanik powinien być. Pani Ewa Ch. bluzka z widocznym stanikiem. To nie ta „impreza”. Jej mąż w tshircie, ubrany jak na rockotekę. Pani Karolina F K odsłonięte ramiona, można by jeszcze napisać, że sukienka zle leży na figurze, ale to nie pokaz mody. Pani Joanna P. wielki łańcuch na szyi. Zostawmy wielka biżuterię na wielkie imprezy, nie na pogrzeb. A jeśli chodzi o partnerkę Rafała Z. niestosowna bluzka na ramiączkach i mini. Tak można wyjść na zakupy. A wystarczyło ubrać białą bluzkę zasłaniając ramiona i spódnice maks 5 cm przed kolano. Co do samego Pana Rafała Z. jeansy to nie są spodnie na taką okazję. Ich kolega Antoni K. w czapce z daszkiem. Nie wypada. Poza tym faceci bez marynarek ubrani w czarne koszule lub pod marynarka mający czarny t shirt. Jakoś to do mnie nie przemawia jeśli chodzi o takie „wyjście”. Ochroniarze ubrani z większą klasa. Ukłony dla państwa Małgorzaty R-M i Radosława M., Kingi R., Zofii Ś. z partnerem, Anny Cz.- N. z partnerem, Katarzyny K. – Z. zpartnerem. Pokazali klasę i dali przykład wielu ogladajacym jak powinno się ubrać na takie wydarzenie. Niestety reszta to zły przykład, brak szacunku do miejsca i człowieka i wszechobecny lans. Bycie gwiazda to nie wszystko, czasem trzeba zejść na ziemię. Zwłaszcza w takich sytuacjach.

  181
  9
  • Nie jestem skłonna twierdzić, że było to oznaką tępoty, i myślę, że nie miała obowiązku iść w długiej sukni. Mnie z kolei pewna rzecz rozbawiła (o ile pogrzeby mogą być zabawne): założyła wysokie szpilki, jak gdyby chciała powiedzieć „Zobaczcie, wreszcie mogę je nosić”.

   159
   25
   • Długa suknia niekoniecznie ale na jednym zdjęciu widać że gdy podniosła ręce to sukienka też zmieniła swoją i tak krótką długość w niezbyt stosownym kierunku jak na pogrzeb. A mnie wręcz przeciwnie ręce opadają jak widzę jak poubierali się na ten pogrzeb niektórzy którzy potrzebowali ewidentnie jakoś zwidzicielnic się. Lans to podstawa co tam kościół co tam trumna

    90
    5
  • Ja bym nie drążył. Może to była sukienka o jakimś specjalnym znaczeniu np. wtedy w niej była gdy się zakochali, może mężowi się w niej podobała itd. Były już w historii Panie, które nosiły ubrania z plamami krwi męża. Żałoba jest sprawą indywidualną też.

 15. Cała ta sprawa pokazuje dlaczego zwykli ludzie mają wstręt do do nowobogackich dzisiejszych ludzi. Mają wrażenie, że im wszystko wolno…!!! bo kasa załatwi wszystko…PWS i tak w tym całym światku starał się być normalnym człowiekiem… a wystarczyło trochę więcej rozumu i pokory…No niestety takie jest ŻYCIE…!!!.

  114
  9
 16. Im intensywniej się zamiata coś tym więcej kurzu robi. Bardzo mnie denerwuje gloryfikowanie tego człowieka i stawianie do specjalnej kopuły a tylko dlatego że rodzina ma pieniądze. Czy ktoś z prokuratury wreszcie powie była brawura było łamanie prawa było nagminne zagrazanie ludziom w ruchu wodnym było nieszanowanie przyrody ona też potrzebuje odpocząć od ciągłego towarzystwa człowieka. Może ktoś już chciał i co i zmienili prokurature

  165
  5
 17. On miał coś w sobie. Zawsze usmiechniety, radosny, dostrzegam w jego oczach dobro ale i smutek czy tesknote. Z zadroscia oglądałam jego zdjęcia z AWS. Jest mi go ogromnie szkoda. Matce śle wyrazy współczucia. Nie wyobrażam sobie jej smutku.

  126
  14
  • Gdyby ktoś z bliskich wcześniej zareagował… Nocne eskapady po jeziorze to łamanie prawa, nie zakładanie kapoka i zrywki to łamanie zasad bezpieczeństwa – wszystko jest na zdjęciach i filmach, które sam zamieszczał…

   128
   3
  • O matce niewiele wiem ale ojca miał wspaniałego! Adwokat, o cechach jak najbardziej pozytywnych, uczciwy i prawy człowiek…niestety zmarł w roku 1984 ( ur. 1943 r.). Obrońca opozycji! Willa na Mokotowie, której Piotr nigdy nie chciał sprzedać jest po ojcu ( mieści się tam siedziba firmy PWS).
   Piotr był dobrym człowiekiem, to niezaprzeczalne! Do tragedii na pewno przyczynił się styl życia, ale proszę wziąć pod uwagę ile osób go wykorzystywało, ile wciągało właśnie w to prawie ciągłe imprezowanie bo fajnie było pobalować, najeść się i napić na czyjś koszt! Kiedyś czytałam, że matka powiedziała, iż jej syn nade wszystko potrzebuje ustatkowania się… no cóż dzieciom można mówić, można prosić a one (b. często) uznają ” że wiedzą wszystko najlepiej”!
   Gdyby można przewidzieć co się stanie, to nie jeden nie robił by tego co zrobił!

   153
   2
   • Moze gdyby znalazł odpowiednią kobietę, zalozyl rodzine to by nie doszło do tej tragedii. A może w jego typie nie były takie kobiety. Agnieszka była podobna do niego, kumpelka do imprez, niespokojny duch. A moze sie myle… Wiem jedno każdy zyje jak chce i ma do tego prawo.

    52
    6
 18. Wszystkie media,służby,urzędnicy,władze i kościół udowodniły nam Polakom jak wiele mogą zdziałać pieniądze i wpływy w tym kraju. Smutne to

  219
  6
  • Udowodniły, jak piszesz, wszystkie media, służby…., również to, że niezależnie od stanu konta ludzie cierpią po stracie bliskiej osoby tak samo jak i ci, którzy muszą wyżyć za średnią krajową. Chować własne dziecko to jedna z największych tragedii, jaka może spotkać człowieka i żadne pieniądze nie wrócą życia…
   Wiadomo, że styl życia, majątek rodziców oraz profesja małżonki ściągną zainteresowanie mediów i opinii publicznej. Ostatni tydzień udowodnił też, że ludzie w nienawiści nie mają granic. Tymczasem nabożeństwo pożegnalne dowiodło, że rodzinie Staraków zależało na uroczystości w kościele. Trumna z ciałem Syna mówi sama za siebie…

   64
   20
   • Nie mówimy o cierpieniu,to niezaprzeczalny fakt,tylko o łamaniu procedur,przepisów itd,itp.W tym przypadku nie stosowanie się do procedur,nazywa się niestandardowym postępowaniem ,mam na myśli np. zabezpieczenie biologicznych śladów i przewiezienie ciała do zakładu medycyny sądowej zamiast do własnej posiadłości . Gdyby szary Kowalski coś takiego zrobił,to byłby z miejsca posądzony o zacieranie śladów ewentualnej zbrodni,czy mataczenie.Rozumiem ból rodziny,ale obywatele wobec prawa powinni być równi.

    101
    4
    • Tyle w tym racji. Teraz mamy pokazane, jak wszystko można kupić -msze, rozgrzeszenie w kościele pomimo braku pochówku na cmentarzu, polityków, sędziów, prokuraturę, policje, i tak wyliczać w nieskończoność. Zwykłym ludziom za przejście nie na pasach wrecza sie 200 zł mandatu. A tu oto rodzina Starakow wyprawia co chce, a PWS plywal bez kapoka, po alko, proszki itp. Powinniśmy się zbuntować. Albo faktycznie prawo kazdego obywatela traktuje rowno, albo w ch..ja robi jednych a drugich wywyzsza. Troche pokory dla tych miliarderów. Zbuntujmy sie i nie głosujmy na dziadostwo. Zabierajmy odważnie głos, niech wiedzą, ze my tez mamy dosc

     23
     1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: