W Olsztynie odbył się „Marsz Niewolników”, w którym protestujący sprzeciwiali się obostrzeniom i szczepieniom przeciw COVID-19, nawiązując do międzynarodowych inicjatyw.
W woj. warmińsko-mazurskim brakuje szczepionek w czterech DPS dla pensjonariuszy i w siedmiu dla personelu. Dotąd zaszczepiono 71% mieszkańców i 44% pracowników.
Warmińsko-Mazurskie odnotowuje spadek liczby pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. Obecnie w szpitalach leczy się 608 osób, a liczba chorych korzystających z respiratorów zmniejszyła się do 75.
W województwie odnotowano 5 864 nowe przypadki COVID-19. Zmarło 53 osoby, a 250 z powodu współistnienia z innymi schorzeniami. Sytuacja epidemiologiczna wciąż się zmienia.
Działacze grupy "Wolni i Świadomi Ludzie - Olsztyn" złożyli petycję do prezydenta miasta w sprawie zakazu segregacji sanitarnej, sprzeciwiając się dyskryminacji związanej ze szczepieniami.
W warmińsko-mazurskim odnotowano 442 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W całym kraju zmarło 336 osób z powodu COVID-19 oraz współistniejących schorzeń.
Policja wyjaśniła sprawę braków szczepionek w olsztyńskim szpitalu. Okazało się, że doszło do pomyłki przy przygotowaniu dostawy, a braki zostały już uzupełnione.
Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił spadek zachorowań o 10% w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Sytuacja pandemiczna w Polsce stabilizuje się, jednak obostrzenia pozostają w mocy.
38-letni mężczyzna usłyszał zarzuty za włamanie do przychodni w Iłowie-Osadzie, skradł m.in. 18 dawek szczepionki przeciw COVID-19. Przyznał się do winy, twierdząc, że nie wiedział, co kradnie.
Liczba zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach wciąż rośnie. W ostatnich dniach odnotowano 413 nowych przypadków, a w całym kraju zmarło 78 osób z powodu COVID-19.
Policja odzyskała skradzione szczepionki, w tym trzy fiolki przeciwko COVID-19, z ośrodka zdrowia w Iłowie-Osadzie. Zatrzymano 38-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież.
Policja z Działdowa zatrzymała podejrzanego o kradzież szczepionek z ośrodka zdrowia w Iłowie-Osadzie. Włamywacz skradł trzy fiolki szczepionki przeciw COVID-19.
W Iłowie-Osadzie skradziono szczepionki, w tym trzy fiolki przeciw COVID-19. Policja zabezpieczyła ślady, a przychodnia jest zamknięta. Sprawcy dostali się przez wyważone okno.
W Polsce wykryto drugi przypadek brytyjskiej mutacji koronawirusa u nauczycielki we Wrocławiu. Osoba ta nie miała kontaktu z podróżnymi z Wielkiej Brytanii.
W rejonie odnotowano 6 789 nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 97 osób, a 292 z powodu współistniejących schorzeń. Sytuacja staje się coraz bardziej niepokojąca.
Policja wszczyna postępowanie w sprawie niezgodności ilości szczepionek dostarczonych do olsztyńskiego szpitala. Ustalane są okoliczności ewentualnego przestępstwa.
Olsztyńscy politycy krytykują rząd za niewystarczającą liczbę szczepionek. Doktor Joanna Misiewicz podkreśla, że przychodnia ma tylko 30 dawek na tydzień, mimo dużego zainteresowania.
W Olsztynie zniknęły szczepionki, co spowodowało opóźnienia w szczepieniach. Szpital MSWiA zapewnia, że nie doszło do kradzieży, a problem leży w niedoborze dostarczonych dawek.
Zakażenia koronawirusem w Polsce rosną. Odnotowano 4 604 nowe przypadki, a z powodu COVID-19 zmarło 39 osób. Sytuacja w regionach staje się coraz bardziej niepokojąca.
W 16 domach pomocy społecznej w woj. warmińsko-mazurskim zaszczepiono wszystkich podopiecznych. W 14 DPS-ach zaszczepiono również wszystkich pracowników zgłoszonych do iniekcji.
Na olsztyńskiej starówce odbyła się akcja ulotkowa organizowana przez grupę "Wolny i Świadomi - Warmia i Mazury", wspierana przez Konfederację. Mieszkańcy reagowali różnie, niektórzy uciekali przed uczestnikami.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4683 nowych przypadkach COVID-19 oraz 110 zgonach. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwach mazowieckim i wielkopolskim.
Olsztyńscy policjanci, którzy przeszli COVID-19, oddają osocze, by pomóc chorym w szpitalach. Ich gest to bezcenny dar, który może uratować życie zmagającym się z wirusem.
W województwie odnotowano 6 640 nowych zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatnich dni zmarło 76 osób z powodu COVID-19 oraz 270 z powodu współistniejących schorzeń.
Poseł Marcin Kulasek z SLD potwierdził zakażenie koronawirusem. To już ósmy polityk partii, który zmaga się z COVID-19. Dezynfekcja pomieszczeń Lewicy w Sejmie jest już w toku.
Sanepid wszczął postępowanie przeciwko olsztyńskiemu pubowi V.S 20, który otworzył się mimo zakazu. Przedsiębiorcy w całej Polsce walczą z obostrzeniami, stawiając na ryzyko.
Żołnierze WOT wspierają seniorów w szczepieniach przeciw COVID-19, oferując pomoc od rejestracji po monitorowanie samopoczucia. Uruchomiono infolinię wsparcia, dostępną codziennie.
W woj. warmińsko-mazurskim zaszczepiono ponad tysiąc pensjonariuszy z domów pomocy społecznej. Szczepienia trwają od poniedziałku, a chęć przystąpienia zadeklarowało 73% mieszkańców.
W regionie odnotowano 7 152 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 81 osób z powodu COVID-19 oraz 338 z powodu współistnienia z innymi schorzeniami.
W woj. warmińsko-mazurskim trwają szczepienia drugą dawką przeciw COVID-19. Szpitale w Olsztynie, Ostródzie i Elblągu realizują program zgodnie z planem, obejmując blisko 300 osób.
Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, ma 22 dni zaległego urlopu. Inspekcja Pracy wskazuje na konieczność odpoczynku w obliczu trudności związanych z pandemią.
Blisko 400 pensjonariuszy domów pomocy społecznej w woj. warmińsko-mazurskim otrzymało szczepionkę przeciw COVID-19. W regionie wyznaczono terminy szczepień w 42 placówkach.
Warmińsko-Mazurskie znalazło się w czołówce z 549 nowymi zakażeniami koronawirusem. W całym kraju odnotowano 6 919 przypadków, a liczba zgonów wyniosła 443.
W woj. warmińsko-mazurskim spada liczba zakażeń koronawirusem, ale hospitalizacje pozostają na wysokim poziomie. W szpitalach przebywa 746 osób, w tym 82 pod respiratorami.
Po weekendzie w regionie odnotowano 3 271 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 52 osoby, w tym 11 z powodu COVID-19. Sytuacja epidemiologiczna wciąż jest poważna.