fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Sanepid rozpoczyna postępowanie przeciwko lokalowi, który otworzył się mimo zakazu w Olsztynie

Koronawirus Sanepid rozpoczyna postępowanie przeciwko lokalowi, który otworzył się mimo zakazu w Olsztynie

Pub i kawiarnia V.S 20 z olsztyńskiej starówki, otrzymała wezwanie do przedstawienia zysków i strat z dnia, w którym się otworzyli oraz zawiadomienie o rozpoczęciu przeciwko nim postępowania administracyjnego.

Przedsiębiorcy w całym kraju otwierają swoje biznesy mimo zakazów. To skutek przedłużających się obostrzeń nałożonych na sektor gospodarczy. Cześć biznesmenów została postawiona pod ścianą. Mają do wyboru – bankructwo lub otwarcie się pomimo zakazu.

Do grona otwierających się lokali w całej Polsce, dołączył olsztyński pub i kawiarnia w jednym, V.S 20. 15 stycznia zorganizowano imprezę, gdzie zjawił się tłum ludzi, a wraz z nimi kontrola z Sanepidu i policja: Dyskoteka i siłownia otwarte mimo lockdownu

Tłum ludzi i huczna zabawa przy karaoke nie mogła obejść się bez konsekwencji. Raptem trzy dni później, olsztyński Sanepid wystawił wezwanie do „wypowiedzenia się w zakresie korzyści lub strat”, które klub miał osiągnąć w dniu 15 stycznia, otwierając się mimo zakazów bądź nakazów:

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olsztynie działając na podstawie art. 50 § 1 w zw. z art. 189d pkt 6 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. — Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2020 r. poz. 256 ze zm.) wzywa Stronę do wypowiedzenia się w zakresie oszacowania korzyści, które strona osiągnęła lub strat, których strona uniknęła z uwagi na prowadzenie w dniu 15 stycznia 2021 r. w lokalu działającym pod nazwą: Cafe and Pub VS 20 przy ul. Lelewela 4A w Olsztynie, działalności naruszającej zakazy i nakazy określone w § 10 ust. 1 pkt 1, ust. 9 i ust. 19 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 2316 z późn. zm.) — w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego wezwania” – czytamy w piśmie.

To nie jedyne pismo, jakie otrzymał właściciel lokalu od Sanepidu. Drugim jest zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego przeciwko spółce prowadzącej klub. W ramach kary sądzone będzie nałożenie kary pieniężnej na właściciela, za naruszenie zakazu bądź nakazu działalności na terenie objętym epidemią.

Właściciel lokalu może się spodziewać niedługo kolejnych pism i wezwań, bo w czwartek (21.01), piątek (22.01) i sobotę (23.01) organizuje w klubie kolejne imprezy: Czwartek – Wielki Come Back, Piątek – Wielki Come Back 2. Godzina 21:00, ul. Lelewela 4A w Olsztynie.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 13
Nie lubię 16

16 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


16 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

16
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x