17 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Sanepid rozpoczyna postępowanie przeciwko lokalowi, który otworzył się mimo zakazu w Olsztynie

OlsztynSanepid rozpoczyna postępowanie przeciwko lokalowi, który otworzył się mimo zakazu w Olsztynie

Pub i kawiarnia V.S 20 z olsztyńskiej starówki, otrzymała wezwanie do przedstawienia zysków i strat z dnia, w którym się otworzyli oraz zawiadomienie o rozpoczęciu przeciwko nim postępowania administracyjnego.

reklama

Przedsiębiorcy w całym kraju otwierają swoje biznesy mimo zakazów. To skutek przedłużających się obostrzeń nałożonych na sektor gospodarczy. Cześć biznesmenów została postawiona pod ścianą. Mają do wyboru – bankructwo lub otwarcie się pomimo zakazu.

Do grona otwierających się lokali w całej Polsce, dołączył olsztyński pub i kawiarnia w jednym, V.S 20. 15 stycznia zorganizowano imprezę, gdzie zjawił się tłum ludzi, a wraz z nimi kontrola z Sanepidu i policja: Dyskoteka i siłownia otwarte mimo lockdownu

reklama

Tłum ludzi i huczna zabawa przy karaoke nie mogła obejść się bez konsekwencji. Raptem trzy dni później, olsztyński Sanepid wystawił wezwanie do “wypowiedzenia się w zakresie korzyści lub strat”, które klub miał osiągnąć w dniu 15 stycznia, otwierając się mimo zakazów bądź nakazów:

“Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olsztynie działając na podstawie art. 50 § 1 w zw. z art. 189d pkt 6 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. — Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2020 r. poz. 256 ze zm.) wzywa Stronę do wypowiedzenia się w zakresie oszacowania korzyści, które strona osiągnęła lub strat, których strona uniknęła z uwagi na prowadzenie w dniu 15 stycznia 2021 r. w lokalu działającym pod nazwą: Cafe and Pub VS 20 przy ul. Lelewela 4A w Olsztynie, działalności naruszającej zakazy i nakazy określone w § 10 ust. 1 pkt 1, ust. 9 i ust. 19 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 2316 z późn. zm.) — w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego wezwania” – czytamy w piśmie.

To nie jedyne pismo, jakie otrzymał właściciel lokalu od Sanepidu. Drugim jest zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego przeciwko spółce prowadzącej klub. W ramach kary sądzone będzie nałożenie kary pieniężnej na właściciela, za naruszenie zakazu bądź nakazu działalności na terenie objętym epidemią.

reklama

Właściciel lokalu może się spodziewać niedługo kolejnych pism i wezwań, bo w czwartek (21.01), piątek (22.01) i sobotę (23.01) organizuje w klubie kolejne imprezy: Czwartek – Wielki Come Back, Piątek – Wielki Come Back 2. Godzina 21:00, ul. Lelewela 4A w Olsztynie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

16 KOMENTARZY

16 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tom
21 stycznia 2021 16:09

Srać na sanepid. Banda nieudaczników.

bartino
22 stycznia 2021 00:40

super, tumoki z Sanepidu nie potrafią podać nawet merytorycznej podstawy prawnej swoich działań, ale swoimi sanepidowskimi wypłatami nie podzielą się z przedsiębiorcami

Polecane
Ogłoszenia