fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, 13 maja, 2021
reklama

Sanepid rozpoczyna postępowanie przeciwko lokalowi, który otworzył się mimo zakazu w Olsztynie

reklama

Pub i kawiarnia V.S 20 z olsztyńskiej starówki, otrzymała wezwanie do przedstawienia zysków i strat z dnia, w którym się otworzyli oraz zawiadomienie o rozpoczęciu przeciwko nim postępowania administracyjnego.

Przedsiębiorcy w całym kraju otwierają swoje biznesy mimo zakazów. To skutek przedłużających się obostrzeń nałożonych na sektor gospodarczy. Cześć biznesmenów została postawiona pod ścianą. Mają do wyboru – bankructwo lub otwarcie się pomimo zakazu.

Do grona otwierających się lokali w całej Polsce, dołączył olsztyński pub i kawiarnia w jednym, V.S 20. 15 stycznia zorganizowano imprezę, gdzie zjawił się tłum ludzi, a wraz z nimi kontrola z Sanepidu i policja: Dyskoteka i siłownia otwarte mimo lockdownu

reklama

Tłum ludzi i huczna zabawa przy karaoke nie mogła obejść się bez konsekwencji. Raptem trzy dni później, olsztyński Sanepid wystawił wezwanie do „wypowiedzenia się w zakresie korzyści lub strat”, które klub miał osiągnąć w dniu 15 stycznia, otwierając się mimo zakazów bądź nakazów:

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olsztynie działając na podstawie art. 50 § 1 w zw. z art. 189d pkt 6 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. — Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2020 r. poz. 256 ze zm.) wzywa Stronę do wypowiedzenia się w zakresie oszacowania korzyści, które strona osiągnęła lub strat, których strona uniknęła z uwagi na prowadzenie w dniu 15 stycznia 2021 r. w lokalu działającym pod nazwą: Cafe and Pub VS 20 przy ul. Lelewela 4A w Olsztynie, działalności naruszającej zakazy i nakazy określone w § 10 ust. 1 pkt 1, ust. 9 i ust. 19 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 2316 z późn. zm.) — w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego wezwania” – czytamy w piśmie.

To nie jedyne pismo, jakie otrzymał właściciel lokalu od Sanepidu. Drugim jest zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego przeciwko spółce prowadzącej klub. W ramach kary sądzone będzie nałożenie kary pieniężnej na właściciela, za naruszenie zakazu bądź nakazu działalności na terenie objętym epidemią.

Właściciel lokalu może się spodziewać niedługo kolejnych pism i wezwań, bo w czwartek (21.01), piątek (22.01) i sobotę (23.01) organizuje w klubie kolejne imprezy: Czwartek – Wielki Come Back, Piątek – Wielki Come Back 2. Godzina 21:00, ul. Lelewela 4A w Olsztynie.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

16 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


16 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kosior

Sanepid wraz z policją gnębią ludzi, a markety trują ludzi podłą żywnością. Zamiast się zająć żywnością to łażą po dyskotekach jako przydupasy innych niebieskich sługusów. Już na pierwszy rzut oka widać, że żadnej pandemii nie ma, a ten cały cyrk nic nie daje, poza wykończeniem małych i średnich przedsiębiorców.

Alicja

Bez przesady ..ludzie umierają ….otwórzcie wszystko ….do szkoły …do komunikacji miejskiej bez względu ogranicznia.. na disco …….bawmy się !!!! A słabsi niech umierają . Nie oni jedni bankrutują . Mam nadzieję że kary będą odpowiednio wyegzekwowane … Jeden mandat drugi ….widocznie sporo zarabiali przed zamknięciem skoro kar się nie boją . Niech tylko sądy się przed takimi mordercami nie ugna. Powodzenia

Gość

Jesteś głupia jak ten cały sanepid razem z policją i partią rządzącą o ośmio gwiazdkowej nazwie….

Olsztyn

A to już nawet sanepidy mają prawo wglądu do zysków i strat? Myślałem że skarbówka ma takie uprawnienia..?

Suweren

Najpierw niech sanepid udostępni dok. potwierdzające legalność władzy…

Fire

pocałujcie ich w d**e!

Tomek

Pocałujcie ten super PAP w PISie

Delfin

Szkoda ze u Ojca Dyrektora na urodzinach jakos sanepid czy tam Glowny Inspektor sanitarny nie dostrzeg zadnego problemu nawet policja stala jak stado baranów i tez udawali ze wszysto jest ok miejmy tylko nadzieje ze nadejdzie taki dzien kiedy to lokator z Nowogrodzkiej bedzie musial zakonczyc swą dzialalnosc a wtedy naród go i jego przydupasow rozliczy za to co teraz odpierdalaja mam nadzieje ze uleglych inspektorkow sanepidowskich policjantów tez sprawiedliwosc nieominie

Rechot Chazarów

Prawdziwy chazarski splint pod wplywem Prawa Talmudu

„otrzymała wezwanie do przedstawienia zysków i strat z dnia…”

„podstawa prawna”:

art. 50 § 1 w zw. z art. 189d pkt 6 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r.

Ppp

Po prostu olać rządowych buntowników, otworzyć się i normalnie działać.

bartino

super, tumoki z Sanepidu nie potrafią podać nawet merytorycznej podstawy prawnej swoich działań, ale swoimi sanepidowskimi wypłatami nie podzielą się z przedsiębiorcami

Pawel

Brawo za odwagę! Tylko otwierając można położyć kres szaleństwu tych urzędasów – centralnych, jak i lokalnych wykonawców pisowskiej woli

***** ***

za kazda impreze po 30tys kary co ten sanepic w kulki leci???

suweren.

Ten sanepid niech się uspokoi a zajmie się tym co powinien robić a nie denerwować społeczeństwo i niech nie zapomina kto na nich pracuje.A przede wszystkim kro ich upoważnił do rozliczania strat i zysków????.Kończ waść wstydu oszczędż służbo dla społeczeństwa.

Poko

Poseł Papke tam obecny pewnie dorzuci się do mandatu:)

Tom

Srać na sanepid. Banda nieudaczników.