fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Prezydent Grzymowicz musi się udać na urlop

Wiadomości Prezydent Grzymowicz musi się udać na urlop

Taką ocenę wydała Państwowa Inspekcja Pracy. Czy prezydent miasta się przepracowuje?

Otrzymaliśmy informacje, o kontroli jakiej dokonał PIP w ratuszu, pod koniec 2020 roku. Wizyta dotyczyła przestrzegania przepisów prawa pracy i bhp. Jak się okazało, inspektorzy mieli pewne zastrzeżenia do prezydenta Olsztyna:

„Faktycznie – Prezydent Olsztyna posiada 22 dni zaległego urlop wypoczynkowego za rok 2019” – przekazała nam rzeczniczka ratusza, Marta Bartoszewicz.

„Rozprzestrzeniająca się od marca ubiegłego roku epidemia Covid – 19, skutkująca pojawieniem się trudności i obostrzeń w wielu sferach życia publicznego nie pozostała bez wpływu na funkcjonowanie jednostek samorządowych. Spowodowała konieczność wprowadzenia wielu nowych rozwiązań związanych z organizacją i świadczeniem usług zarówno przez urząd jak i jednostki miejskie, takich jak praca zdalna, praca zmianowa, zwłaszcza struktur bezpośrednio obsługujących mieszkańców oraz wykorzystywanie w znacznie większym stopniu do załatwiania spraw komunikatorów elektronicznych. Priorytetem tych działań było zapewnienie nieprzerwanej, sprawnej i cały czas na wysokim poziomie obsługi mieszkańców miasta. Pandemia zweryfikowała również plany urlopowe zarówno pracowników samorządowych jak i kierownictwa urzędu, w tym prezydenta”

Rzeczniczka zauważa, że w trwająca pandemia i jej skutki, wymogły na prezydencie wzmożoną aktywność, przez co nie mógł on zrealizować swoich urlopowych planów. Nie pomogła w tym także kwarantanna, przez którą przeszedł prezydent.

Według niepotwierdzonych informacji, Piotr Grzymowicz na urlop musi się udać do 30 września 2021 roku.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x