W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie zaszczepiono już 1900 pracowników ochrony zdrowia. Od poniedziałku ruszają szczepienia drugą dawką.
Badania potwierdziły 6 tys. 55 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej w Wielkopolsce i na Mazowszu; zmarło 142 chorych – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.
Policja i sanepid skontrolowali dyskotekę w Olsztynie oraz siłownię w Olecku, które działały mimo lockdownu. W obu miejscach stwierdzono nielegalną działalność rozrywkową.
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym rozpoczęły się szczepienia studentów medycyny przeciwko COVID-19. Pierwszego dnia zaszczepiono 120 osób, a do końca planowane jest zaszczepienie 800 studentów.
Gmina Olsztyn uruchomiła infolinię dla osób z niepełnosprawnościami, które potrzebują transportu na szczepienie przeciw COVID-19. Infolinia działa pod numerem 603 777 858.
Liczba zakażeń koronawirusem w naszym województwie maleje. W ostatnim raporcie odnotowano 7 795 nowych przypadków, w tym 55 w Olsztynie i 40 w Elblągu.
Lokalni politycy krytykują rząd za brak wsparcia dla Warmii i Mazur. Jacek Protas domaga się równych środków dla regionów dotkniętych lockdownem branży turystycznej.
Wojciech Maksymowicz w rozmowie z TVN24 wyraził niepokój dotyczący organizacji szczepień w Polsce, porównując sytuację do wojny. Uważa, że szczepionki powinny być zdobywane w każdy możliwy sposób.
Ratownik medyczny ze Szczytna, zaszczepiony pierwszą dawką, zachorował na COVID-19 przed podaniem drugiej. Sanepid przypomina o czasie potrzebnym na wytworzenie pełnej ochrony.
W Polsce odnotowano 9 053 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 117 osób, a 364 z powodu współistnienia z innymi schorzeniami.
Większość pracowników sanepidu w Olsztynie zaszczepiono przeciw COVID-19. Ponad 80 proc. wyraziło chęć przyjęcia szczepionki, a dyrektor Janusz Dzisko nie miał żadnych skutków ubocznych.
Starosta szczycieński Jarosław Matłach (PSL) zaszczepił się przeciw COVID-19 w szpitalu, gdzie codziennie bywa. NFZ bada sprawę, ponieważ personel niechętnie przyjmuje szczepionki.
Warmińsko-mazurskie znalazło się w czołówce zakażeń koronawirusem, z 483 nowymi przypadkami. W całym kraju odnotowano 5 569 zakażeń i 93 zgony związane z COVID-19.
Obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią zostały przedłużone do 31 stycznia. Wyjątkiem jest nauczanie stacjonarne w klasach I-III szkół podstawowych.
Właściciele lokali gastronomicznych w Olsztynie protestują przeciwko lockdownowi, otwierając swoje biznesy mimo obostrzeń. Apelują do rządu o zniesienie restrykcji, by uniknąć bankructwa.
Do szpitali w Warmii i Mazurach dotarła kolejna partia szczepionek przeciw COVID-19. W sumie 7290 dawek trafi do 21 placówek, a szczepienia już się rozpoczęły.
Ponad 8 tys. pracowników szkół w warmińsko-mazurskim zgłosiło chęć poddania się testom na COVID-19. Badania rozpoczęły się w 47 punktach i potrwają do 15 stycznia.
W Warmii i Mazurach odnotowano 210 nowych zakażeń koronawirusem. W całym kraju zmarło 75 osób, w tym 10 z powodu COVID-19. Sytuacja epidemiologiczna pozostaje poważna.
Szpitale wojewódzkie w Olsztynie zaszczepiły większość personelu i kontynuują szczepienia pracowników grupy zero. Wkrótce rozpoczną szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia.
Warmińsko-mazurski NFZ weryfikuje punkty szczepień w regionie. Zgłoszono 207 punktów, a zainteresowanie szczepieniami rośnie, co potwierdzają lokalne ośrodki zdrowia.
W Olsztynie ponad 1 tys. nauczycieli klas I-III zgłosiło chęć poddania się testom na COVID-19. Testy odbędą się między 11 a 15 stycznia w trzech szkołach podstawowych.
Minister Michał Dworczyk poinformował, że decyzje dotyczące obostrzeń po 17 stycznia jeszcze nie zapadły. W Europie restrykcje są wydłużane, co budzi niepokój w obliczu nadchodzącej trzeciej fali pandemii.
W Olsztynie odnotowano dramatyczny wzrost liczby zgonów, z 371 aktami w grudniu 2020 roku, co stanowi 178 "nadprogramowych" przypadków w porównaniu do 2019. Przyczyny są złożone, nie tylko pandemiczne.
W Warmii i Mazurach odnotowano 709 nowych zakażeń koronawirusem. W całym kraju zmarło 38 osób z powodu COVID-19 oraz 148 z powodu współistnienia z innymi schorzeniami.
W SPZGiCP w Olsztynie rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. Dyrektor szpitala, Irena Petryna, była pierwszą osobą, która przyjęła szczepionkę.
Warmińsko-mazurskie z rekordowym współczynnikiem zakażeń 7,62 na 10 tys. mieszkańców. Odnotowano 1082 nowe przypadki i 15 zgonów, a Olsztyn ma najwyższy wskaźnik w regionie - 13,03.
W Olsztynie trwa szczepienie w etapie zerowym, a za 10 dni ruszy rejestracja powszechnych szczepień w 25 punktach. Szczepionki są priorytetowo podawane osobom najbardziej narażonym na zakażenie.
W Polsce odnotowano 14 151 nowych zakażeń koronawirusem, co stanowi najwyższy wzrost od dłuższego czasu. Z powodu COVID-19 zmarło 144 osób, a 409 z powodu współistniejących schorzeń.
Do 35 szpitali w Warmii i Mazurach trafią w poniedziałek kolejne szczepionki przeciw COVID-19. W sumie dostarczono 6200 dawek, a szczepienia dla medyków są kontynuowane.
Warmińsko-Mazurskie znalazło się w czołówce pod względem nowych zakażeń koronawirusem, odnotowując 601 przypadków we wtorek. Najwięcej dotyczy powiatu olsztyńskiego.
Mieszkaniec Ostródy wygrał sprawę o umorzenie mandatu za brak maseczki w urzędzie. Sąd uznał, że nałożenie kary naruszało Konstytucję. Wyrok jest nieprawomocny.
Posłowie Iwona Arent i Marcin Kulasek dyskutowali o szczepieniach polityków poza kolejnością. Arent domaga się konsekwencji, Kulasek proponuje wyjaśnienia bez surowych kroków.