W Warmii i Mazurach odnotowano 774 nowe przypadki COVID-19. W regionie zmarło 44 osoby, a 229 z powodu współistnienia z innymi schorzeniami. Sytuacja wciąż alarmująca.
Dyrektor sanepidu ostrzega przed wzrostem zakażeń w Olsztynie, wskazując na "ludzką głupotę" i lekceważenie obostrzeń. W regionie odnotowano blisko 800 przypadków.
Warmińsko-Mazurskie odnotowało 795 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W całym kraju liczba zakażeń wyniosła 8694, a z powodu COVID-19 zmarło 45 osób.
Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że decyzje dotyczące obostrzeń po 28 lutego będą zależały od danych epidemicznych. Ogłoszenia można się spodziewać w pierwszej połowie przyszłego tygodnia.
W województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 616 nowych przypadków COVID-19. W kraju zmarło 44 osoby z powodu wirusa oraz 152 w wyniku współistnienia z innymi schorzeniami.
Liczba zakażeń koronawirusem w warmińsko-mazurskim spadła do 140 przypadków. W całym kraju odnotowano 2 543 nowe zakażenia oraz 25 zgonów związanych z COVID-19.
Na Warmii i Mazurach ponad 10 tys. nauczycieli zgłosiło się do szczepień przeciw COVID-19, co stanowi około 80 proc. uprawnionych. Pierwsze zastrzyki rozpoczęły się w czwartek.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 334 nowych przypadkach koronawirusa i 98 zgonach. Łącznie w Polsce od początku epidemii stwierdzono niemal 1,6 mln zakażeń.
Warmińsko-mazurscy strażacy wspierają osoby starsze w dotarciu do punktów szczepień, organizując codzienne transporty. Akcja trwa od stycznia 2021 roku, a do tej pory przetransportowano 58 osób.
W Olsztynie otworzyła się nowa restauracja Česká Hospoda, dołączając do akcji "otwieraMY". Lokal przestrzega obostrzeń i przyjmuje rezerwacje, by zapewnić bezpieczeństwo gościom.
W regionie odnotowano 6586 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 45 osób, a 239 z powodu współistnienia z innymi schorzeniami.
Właściciel klubu V.S 20 w Olsztynie może trafić do więzienia na 8 lat. Prokuratura wszczęła śledztwo po serii kontroli sanepidu i policji związanych z łamaniem obostrzeń.
W naszym województwie odnotowano 6379 nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 46 osób, a 201 z powodu współistnienia z innymi schorzeniami.
Olsztyńska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zgłasza klub V.S 20 do prokuratury, po tym jak jego właściciel wcześniej oskarżył sanepid o możliwe przestępstwo. Konflikt narasta w obliczu pandemii.
Na Warmii i Mazurach wykonano prawie 60 tys. szczepień przeciw COVID-19. Szczepienia seniorów i pracowników ochrony zdrowia przebiegają zgodnie z planem, bez problemów.
Trwają zapisy na szczepienia dla opiekunów w żłobkach i klubach dziecięcych. Szczepienia rozpoczną się w piątek, a zgłoszenia można składać do 10 lutego.
W Warmii i Mazurach odnotowano 607 nowych zakażeń koronawirusem. W regionie zmarło 90 osób z powodu COVID-19 oraz 270 z powodu współistnienia z innymi schorzeniami.
W Polsce odnotowano 4 029 nowych przypadków COVID-19, a liczba zgonów wyniosła 227. Najwięcej zakażeń pochodzi z województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.
W Warmii i Mazurach trwa II tura wymazów dla nauczycieli klas I-III i szkół specjalnych. Przebadanych zostanie blisko 3 tys. nauczycieli, co pomoże ocenić wpływ powrotu uczniów na zachorowania.
W warmińsko-mazurskim odnotowano 70 nowych zakażeń koronawirusem. Mimo to, region wciąż zmaga się z konsekwencjami pandemii, w tym 11 zgonami związanymi z COVID-19.
Klub V.S 20 w Olsztynie walczy z sanepidem, który chce go zamknąć. Właściciel planuje kroki prawne, a protesty przedsiębiorców narastają w całym kraju.
W Warmii i Mazurach z 1187 łóżek covidowych 575 jest zajętych. Region notuje najwyższy wskaźnik zachorowań w Polsce, a na kwarantannie przebywa 8660 osób.
W Wydziale Komunikacji w Olsztynie wykryto zakażenie koronawirusem u sześciu pracowników, co ograniczy obsługę interesantów. Apelujemy o odłożenie wizyt do 15 lutego.
Warmińsko-Mazurskie znalazło się w czołówce województw z najwyższą liczbą zakażeń koronawirusem, notując 439 nowych przypadków. W kraju odnotowano 5 965 zakażeń i 72 zgony.
Premier Mateusz Morawiecki na konferencji podkreślił konieczność ostrożności w luzowaniu obostrzeń, wskazując na "kruchą stabilizację" sytuacji pandemicznej w Polsce.
Strażacy z warmińsko-mazurskiego coraz częściej podwożą seniorów na szczepienia. W styczniu i lutym pomogli już 40 osobom dotrzeć do punktów szczepień.
W Warmińsko-Mazurskiem rośnie liczba chętnych do szczepień przeciwko COVID-19. Dotąd zaszczepiono 72% mieszkańców DPS-ów i 66% pracowników, jednak brakuje szczepionek.
NFZ ogłasza nabór na 10 mobilnych zespołów szczepiących w Warmii i Mazurach, które dotrą do pacjentów niezdolnych do dojazdu do punktów szczepień. Szczepienia są bezpłatne.
W województwie utrzymuje się wysoka liczba zakażeń koronawirusem, z 6 496 nowymi przypadkami. Z powodu COVID-19 zmarło 84 osób, a 360 z powodu współistniejących schorzeń.
Właściciel olsztyńskiego klubu V.S 20 składa zawiadomienie do prokuratury przeciwko sanepidowi, wspierany przez innych przedsiębiorców, którzy protestują przeciwko lockdownowi.
W regionie odnotowano 6 802 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 137 osób, a 284 z powodu współistnienia z innymi schorzeniami.
Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie zaszczepi do niedzieli 180 seniorów i 990 pracowników służby zdrowia, osiągając rekordową liczbę szczepień w tygodniu.
Fortepian z kultowej olsztyńskiej restauracji Staromiejskiej, zamkniętej w 2020 roku, trafił na sprzedaż. Instrument, który przez 30 lat umilał gościom czas, szuka nowego domu.
W weekend na Warmii i Mazurach odnotowano 82 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. W kraju zmarło 9 osób z powodu COVID-19 oraz 33 z powodu współistnienia z innymi schorzeniami.