fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Warmińsko-mazurskie. Trwa podawanie drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19

Wiadomości Warmińsko-mazurskie. Trwa podawanie drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19

W szpitalach woj. warmińsko-mazurskiego, które w grudniu rozpoczęły szczepienia personelu przeciwko COVID-19, podawane są drugie dawki szczepionki. Według informacji z tych placówek, szczepienia tej grupy przebiegają zgodnie z planem.

Podawanie drugiej dawki osobom z tzw. grupy zero jest najbardziej zaawansowane w czterech szpitalach węzłowych w regionie, które pierwszą dostawę szczepionek dostały najwcześniej, tj. 27 grudnia ub. roku. Są to: szpital dziecięcy w Olsztynie, szpital w Ostródzie oraz miejski i wojewódzki w Elblągu. Równolegle wszystkie te szpitale rozpoczynają szczepienia w domach opieki społecznej.

Jak przekazała dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Krystyna Piskorz-Ogórek, szczepienia drugą dawką trwają tam od poniedziałku. Obejmują w sumie blisko 300 osób.

„W środę drugą dawkę ma dostać około 90 osób i dzisiaj powinniśmy już zakończyć szczepienia tej grupy. A od przyszłego poniedziałku planujemy zaszczepić kolejne tysiąc osób, które szczepiły się po raz pierwszy na początku stycznia” – mówiła.

Jak dodała, od czwartku szpital będzie też prowadził pierwsze wyjazdowe szczepienia w jednym z olsztyńskich zakładów opiekuńczo-leczniczych.

W Szpitalu Miejskim w Elblągu szczepienia drugą dawką rozpoczęto od wtorku, bo w tym dniu dotarła dostawa szczepionek. Według rzecznik szpitala Małgorzaty Adamowicz, pierwotnie szpital miał otrzymać 540 dawek, ale ostatecznie okazało się, że zamówienie trzeba było zmniejszyć o połowę.

„W tym tygodniu, prawdopodobnie do czwartku, drugą dawkę dostaną wszyscy ci, który byli w grupie zaszczepionej po raz pierwszy w grudniu. To około 70 osób z personelu” – wyjaśniła.

Placówka będzie też wykonywać szczepienia w trzech Domach Pomocy Społecznej, w środę rozpoczęto szczepienia w pierwszym z nich.

„Otrzymaliśmy 360 szczepionek. Obecnie szczepimy drugą dawką medyków z grupy zero. Jutro i w piątek zaszczepimy pacjentów z DPS-ów” – poinformował prezes zarządu szpitala w Ostródzie Jacek Dudzin.

Z kolei w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu – jak przekazała dyrektor placówki, poseł Elżbieta Gelert – drugą dawką została już zaszczepiona cała grupa 75 osób, które po raz pierwszy były szczepione 27 i 28 grudnia.

Jak poinformowano w środę na rządowej stronie internetowej poświęconej szczepieniom, przeciw COVID-19 zaszczepiono w Polsce już 541 229 osób. Według tego źródła, dzienna liczba szczepień w woj. warmińsko-mazurskim wyniosła 1455, z czego 198 to druga dawka. Łącznie w regionie wykonano w sumie 20 245 szczepień, w tym 338 drugą dawką.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x