fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Olsztyńscy policjanci dzielą się bezcennym lekarstwem

Wiadomości Olsztyńscy policjanci dzielą się bezcennym lekarstwem

Koronawirus nie wybiera. Wiedzą o tym doskonale policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy sami przeszli COVID-19. Mundurowi, poza codzienna służbą, starają się pomóc potrzebującym na wiele sposobów – jednym z nich jest chęć oddania osocza tym, którzy w szpitalach walczą o zdrowie.

Osiemnastu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oddało swoją krew do badań, by oznaczyć miano przeciwciał. Ich osocze może pomóc w leczeniu chorych na koronawirusa.

W dobie pandemii zapotrzebowanie na osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19, jest duże, chorych codziennie przybywa. My, policjanci, odpowiadamy na apel lekarzy i zachęcamy innych ozdrowieńców, by podzielili się tym bezcennym lekiem – przekonuje Piotr Zabuski, komendant miejski policji w Olsztynie.

Osocze to dar dla tych, którzy zmagają się z chorobą. Jest to lekarstwo, którego nie da się pozyskać w inny sposób niż pobranie go od dawcy. Osocze podane we wczesnym stadium choroby może uratować życie zmagającym się z COVID-19. Zawiera bowiem przeciwciała, które wzmacniają organizmy chorych. Miano tych przeciwciał można oznaczyć w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. Tu właśnie badania przeszli olsztyńscy funkcjonariusze.

Policjanci nieustannie udowadniają, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich wartością nadrzędną i niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym, tak jak w tym przypadku. Za to im serdecznie dziękuję – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Osoby, które pokonały COVID-19 mogą oddać osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Szczegółowe informacje: http://rckikol.pl/ozdrowiency-2/

Źródło: KMP w Olsztynie

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x