fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Zaszczepiono blisko 400 pensjonariuszy DPS-ów

Wiadomości Zaszczepiono blisko 400 pensjonariuszy DPS-ów

W woj. warmińsko-mazurskim zaszczepiono blisko 400 pensjonariuszy z 11 domów pomocy społecznej – poinformował rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował we wtorek, że w regionie zaszczepiono 394 mieszkańców domów pomocy społecznej. Guzek nie wskazał, w jakich miejscowościach są objęte szczepieniami DPS-y i jaki odsetek mieszkańców tych placówek został zaszczepiony.

„W 42 DPS-ach w regionie wyznaczono już terminy szczepień, w 9 ich nie, ponieważ albo teraz mieszkańcy chorują, albo w nieodległej przeszłości były w tych placówkach osoby zakażone COVID-19 i z tego powodu w tych domach szczepienie odbędzie się później” – poinformował Guzek.

Rzecznik wojewody przyznał, że drugą dawkę szczepionki przyjmują medycy z regionu, m.in. ze szpitala zakaźnego w Ostródzie. Niektórzy lekarze prowadzący indywidualne praktyki lekarskie, np. z Olsztyna, we wtorek przyjęli pierwszą dawkę szczepionki.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x