fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Warmińsko-Mazurskie. Zaszczepiono ponad tysiąc pensjonariuszy DPS-ów

Wiadomości Warmińsko-Mazurskie. Zaszczepiono ponad tysiąc pensjonariuszy DPS-ów

W woj. warmińsko-mazurskim przeciw COVID-19 zaszczepiono do środy ponad tysiąc pensjonariuszy z 24 domów pomocy społecznej – poinformowały służby prasowe wojewody. Szczepienia tej grupy trwają od poniedziałku.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek przekazał w środę, że według danych z poniedziałku i wtorku w regionie zaszczepiono do tego dnia 1091 mieszkańców DPS-ów w 24 placówkach i 798 pracowników DPS-ów w 38 domach.

W miniony weekend służby prasowe wojewody informowały, że chęć przystąpienia do szczepień przeciwko COVID-19 zadeklarowało 73 proc. mieszkańców DPS-ów w regionie i 66 proc. mieszkańców prywatnych placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub w podeszłym wieku. W przypadku pracowników wartości te wyniosły odpowiednio – 40 proc. i 58 proc.

Na Warmii i Mazurach są 52 domy pomocy społecznej, w tym 42 samorządowe lub działające na zlecenie samorządu i 10 prywatnych. Poza nimi działają również 24 prywatne placówki zapewniające całodobową opiekę niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub seniorom.

W środę na rządowej stronie internetowej poświęconej szczepieniom podano, że dzienna liczba szczepień w woj. warmińsko-mazurskim wyniosła 1455, z czego 198 to druga dawka dla osób z grupy zero. Łącznie w regionie wykonano w sumie 20 245 szczepień, w tym 338 drugą dawką.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x