22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Włamanie do przychodni. Skradziono szczepionki

DziałdowoWłamanie do przychodni. Skradziono szczepionki

Podczas włamania do przychodni zdrowia w gminie Iłowo-Osada skradziono trzy fiolki szczepionki przeciw COVID-19 – poinformowała w środę warmińsko-mazurska policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcy weszli do przychodni przez wybite okno.

reklama

W środę przed godz. 8 policja dostała zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do przychodni zdrowia w gminie Iłowo-Osada. “Skradzione zostały m.in. trzy ampułki, czyli 18 dawek szczepionki przeciw COVID-19” – poinformowała sierż. szt. Justyna Nowicka z działdowskiej policji.

Według niej najprawdopodobniej sprawcy weszli do przychodni przez okno w którym wybili szybę. Jak dodała, według wstępnych ustaleń, poza szczepionkami skradziono także inne medykamenty, ale – jak zaznaczyła – na miejscu pracuje jeszcze grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki, którzy ustalają szczegóły i okoliczności zdarzenia.

reklama

Informację o włamaniu podało jako pierwsze radio RMF FM.

Przypomnijmy, że w niedzielę (25.01) do Szpitala MSWiA dotarła partia szczepionek, która była niezgodna z zamówieniem. Szczepionek było za mało. Policja wszczęła postępowanie w tej sprawie, informowaliśmy o tym tutaj: Policja wszczyna postępowanie ws. szczepionek, które miały trafić do olsztyńskiego szpitala, Zniknęły szczepionki z olsztyńskiej polikliniki?.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
18 lutego 2021 21:00

Dlatego też staruszkowie, którzy byli umówieni w następnych dniach, nie zostali zaszczepieni. I nikt nie wie, kiedy otrzymają szczepionkę.

Polecane