fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warmińsko-mazurskie. Ponad 8 tys. pracowników szkół chce poddać się testom na COVID-19

Wiadomości Warmińsko-mazurskie. Ponad 8 tys. pracowników szkół chce poddać się testom na COVID-19

Ponad 8 tys. nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych oraz pracowników szkolnej administracji w woj. warmińsko-mazurskim zgłosiło chęć poddania się testom przesiewowym na obecność SARS-Cov-2 – podały w poniedziałek służby prasowe wojewody.

Jak poinformował rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, wymazy od 8613 nauczycieli i innych pracowników szkół pobierane są od poniedziałku w 47 punktach w regionie. Pracowników sanepidu wspiera przy tym 140 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dobrowolne i bezpłatne badania wymazowe tej grupy osób potrwają do piątku 15 stycznia.

W Olsztynie – jak informował urząd miasta – wolę przetestowania się na COVID-19 zadeklarowało 1050 nauczycieli klas I-III. We wszystkich olsztyńskich szkołach zarządzanych przez samorząd pracuje 3160 nauczycieli.

Powiatowe stacje sanepidu zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych i na badanie.

Testom mogą poddać się nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj. obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x