fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Ponad 1 tys. nauczycieli najmłodszych klas chce poddać się testom na COVID-19

Wiadomości Ponad 1 tys. nauczycieli najmłodszych klas chce poddać się testom na COVID-19

W Olsztynie ponad 1 tys. nauczycieli najmłodszych klas chce poddać się testom na COVID-19. Testy mają być przeprowadzone m.in. w trzech szkołach podstawowych w Olsztynie – podał urząd miasta.

Testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność koronawirusa odbędzie się między 11 a 15 stycznia. Ministerstwo Zdrowia podało, że chętnych jest ok. 190 tys. osób a powiatowe sanepidy zbierają listy imienne.

W Olsztynie przetestować się chce 1050 nauczycieli klas I-III. Testy mają być przeprowadzone w poniedziałek. We wszystkich olsztyńskich szkołach zarządzanych przez samorząd pracuje 3160 nauczycieli.

„Według informacji, które mamy z sanepidu, testy mają być przeprowadzone m.in. w trzech szkołach podstawowych w Olsztynie, najprawdopodobniej w salach gimnastycznych SP 30, SP 13 i SP 7. Otrzymaliśmy także informacje, że do pomocy zostali zaangażowani żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej” – poinformowała dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta w Olsztynie Anida Kinga Samoraj.

Testy nie są obowiązkowe – przebadani zostaną jedynie ci nauczyciele, którzy wykazali chęć. Za proces odpowiadają powiatowe stacje sanepidu.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki stacjonarne funkcjonowanie szkół, poza pewnymi wyjątkami, zostało ograniczone do 3 stycznia 2021 r. Od 23 grudnia do 3 stycznia uczniowie mieli przerwę świąteczną. Od 4 do 17 stycznia trwają ferie zimowe, w jednym terminie dla wszystkich uczniów w całym kraju.

Ministerstwo edukacji i nauki zaznacza, że powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w piątek, że decyzja czy uczniowie najmłodszych klas wrócą do nauki stacjonarnej po 17 stycznia, czyli po feriach zimowych, czy będą się uczyć zdalnie, zostanie podjęta w nadchodzącym tygodniu.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x